Данилюк назвав головну умову продовження співпраці з МВФ

20 січня 2018, 17:05

Міжнародний валютний фонд може припинити співпрацю з Україною, якщо реформи не будуть продовжені, заявив глава Мінфіну Олександр Данилюк в інтерв'ю Дзеркалу тижня.

Говорячи про продовження програм з МВФ, він зазначив, що зараз Україна "на тому етапі, коли зупиняти реформи не можна, навпаки, їх необхідно прискорювати".

"Звичайно, передвиборчий рік все ускладнює. Але ми досягли певного темпу змін, наростили інерцію, цю швидкість руху важливо не втратити та імплементувати закони, які вже були, і ті, які ще будуть прийняті. Для цього фокус має бути не на виборах, а на реформах", - зазначив Данилюк.

Відео дня

Він додав, що дуже важливо продовжувати робити реформи.

"Ми собі не можемо дозволити зупинитися. А якщо ми це зробимо, то питання про продовження програми МВФ у нас взагалі не виникне. Якщо реформ не буде, не буде і програми, тут все просто", - заявив він.

Також він зазначив, що неотримання жодного траншу в поточному році та виліт з програми МВФ - "синоніми, тому що програма закінчується в першому кварталі 2019-го".

"Нова програма (з МВФ. - ред.) не обговорюється. І що могло б в ній бути? Невиконані пункти нинішнього меморандуму?... Необхідно в рамках чинного співробітництва реалізувати максимум... У першу чергу, йдеться про пріоритетні реформи, необхідні в рамках цієї програми. Тільки після її виконання ми можемо думати про наступні кроки у співпраці з Фондом", - додав глава Мінфіну.

Раніше повідомлялося, що МВФ побачив ризики у позачерговому підвищенні зарплат і пенсій в Україні.

Показати ще новини
Радіо НВ
X