Данилишин попередив про ризик сповільнення економіки через останнє рішення НБУ

26 січня 2018, 16:58

Глава Ради Національного банку України (НБУ) Богдан Данилишин допускає можливість сповільнення росту економіки через підвищення облікової ставки регулятором.

Про це Данилишин написав своїй сторінці в Facebook.

"В поточних умовах підвищення облікової ставки не сприятиме ефективному стриманню інфляції й може створити умови для гальмування темпів росту ВВП", - вважає він.

Відео дня

Крім цього, підвищення облікової ставки НБУ буде супроводжуватися підвищенням інших ставок, у тому числі за депозитними сертифікатами, наслідком чого стануть більші процентні витрати НБУ за цими сертифікатами та нижчий його прибуток, що підлягає перерахуванню до Державного бюджету України.

За словами Данилишина, намагання правління НБУ стримати інфляцію за допомогою чергового підвищення облікової ставки "може призвести до комплексу негативних наслідків".

Серед них він виділяє два найбільш значущих. Перший – це гальмування економічного зростання через зниження попиту на кредити підприємствами реального сектору економіки. Другий – зростання споживчих цін через трансляцію підвищення витрат на сплату відсотків за банківськими кредитами у оптові та роздрібні ціни.

"Вважаю рішення правління Національного банку України про підвищення облікової ставки до 16% річних, таким, що матиме переважно негативні наслідки для економічного зростання та цінової стабільності", – написав Данилишин.

Нагадаємо, напередодні НБУ відчутно підвищив свою головну облікову ставку - відразу на 1,5%, з 14,5% до 16%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X