Кабмін відклав підвищення цін на електроенергію для населення
У серпні ціна на електроенергію для населення залишиться на рівні 1,68 грн/кВт-год, повідомив сьогодні прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
«З 1 серпня тариф на електроенергію для населення залишиться без змін — 1,68 грн за кВт-год. Уряд сьогодні затвердив відповідне рішення. Разом з усіма зацікавленими сторонами ми працюємо над тим, аби збалансувати ринок електроенергії», — написав він в Telegram.
У пояснювальній записці до проєкту постанови йдеться, що підвищення цін на електроенергію потрібно відкласти «з огляду на необхідність продовження захисту побутових споживачів від різкого підвищення цін на електроенергію».
Відзначається, що продовження термінів дії нинішньої моделі ПСО створить передумови для більш ефективного відпрацювання із зацікавленими сторонами нової його моделі з подальшим направленням на розгляд Кабміну. У пояснювальній записці зазначено також, що Міністерство енергетики провело ряд нарад з приводу нової моделі ПСО з енергорегулятором (НКРЕКП) і учасниками ринку і завершує підготовку узгоджених пропозицій щодо неї, спрямованих на стабілізацію підприємств, що беруть участь в ПСО, шляхом скорочення обсягу субсидування побутових споживачів з одночасним захистом найуразливіших їх категорій.
Президент України Володимир Зеленський заявив сьогодні, що питання підвищення тарифів на електроенергію обговорять на засіданні Ради нацбезпеки і оборони України.
Що відомо про підвищення цін на електроенергію
Міністерство енергетики розраховує найближчим часом запустити нову модель ПСО на ринку електричної енергії для населення. Міністр енергетики Герман Галущенко анонсував підвищення цін з 1 липня і з 1 серпня, але Кабмін уже кілька разів продовжував дію існуючої моделі ПСО.
«Ми наполягаємо на диференційованому підході: для вразливих споживачів буде одна ціна, для умовно багатих, які споживають більше, — інша», — пояснював Галущенко.
Зараз в Україні діє єдиний тариф на електроенергію для побутових споживачів — 1,68 грн/кВт-год. Галущенко говорив, що для побутових споживачів, які споживають в місяць менше 100 кВт-година (16 млн, або приблизно 40% домогосподарств), ціна буде нижчою від нинішньої.
Агентство Інтерфакс-Україна повідомляло, що споживачів поділять на чотири категорії в залежності від обсягів споживання (до 100 кВт-год; 100−300 кВт-год; 300−500 кВт-год, від 500 кВт-год).
За інформацією директора ДП Гарантований покупець Костянтина Петриківця, максимальний тариф пропонується встановити на рівні близько 3,4 грн/кВт-год.
Як зміняться інші тарифи
6 липня в Київській міській державній адміністрації заявили, що восени в Києві і ряді інших українських міст тарифи на гарячу воду і опалення зростуть на 30−40%. Це пояснюється тим, що 20 травня в Україні припинив діяти механізм покладання спеціальних обов’язків (ПСО) на поставку природного газу для підприємств теплокомуненерго. В результаті Нафтогаз змінив умови і ціну закупівлі газу, скасувавши механізм післяплати.

У Київтеплоенерго повідомили, що планують підвищити тарифи з 1 жовтня. Середньозважена вартість 1 гігакалорії тепла буде на рівні 2151,77−2433,90 грн в залежності від типу приєднання будинку, а тариф на гаряче водопостачання — 109,55−122,17 грн/м куб.
Ціни на газ не будуть змінюватися до 30 квітня наступного року, оскільки з травня всіх споживачів автоматично перевели на річні тарифи.