Світові ціни на продовольство знизилися вперше за рік — ООН
В ООН зафіксували першу за 12 місяців зниження світових цін на продовольство. Продукти дешевшали нерівномірно — поки ціни на рослинні олії, зернові та молочку падали, м’ясо і цукор дорожчали.
За підсумками червня цього року світові ціни на продовольство знизилися вперше за останні 12 місяців. Про це йдеться в повідомленні Організації Об'єднаних Націй.
Минулого місяця середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО склало 124,6 пункту. Це на 2,5% нижче травневого показника, але на 33,9% вище показника за той же період минулого року. У червні Індекс знизився вперше після дванадцяти місяців неухильного підвищення.
Зниження Індексу в ООН пояснюють падінням цін на рослинні олії, зернові і, меншою мірою, на молочну продукцію. Відзначається, що це з лишком перекрило зростання котирувань м’яса і цукру.
Так, значення Індексу цін на зернові знизилося на 2,6% в порівнянні з його травневим рівнем, але все ще на 33,8% вище свого значення за червень 2020 року.
Ціни на кукурудзу на міжнародних ринках впали на 5% слідом за падінням котирувань в Аргентині. Це сталося через зростання пропозиції через новий врожай, обсяги якого виявилися більшими, ніж очікувалося раніше.
Ціни на пшеницю в червні знизилися всього на 0,8%. Цьому сприяв сприятливий загальносвітовий прогноз і поліпшення перспективи на урожай в багатьох ключових країнах-виробниках. Ці фактори нівелювали тенденцію до підвищення цін, обумовлену посушливою погодою в Північній Америці.
Індекс цін на молочну продукцію знизився на 1%. Зниження торкнулося всіх види продукції, однак найбільше подешевшало вершкове масло. Ця тенденція пояснюється різким скороченням світового імпортного попиту і незначним збільшенням запасів, особливо в Європі.
Значення Індексу цін на цукор зростає вже три місяці поспіль. У порівнянні з травнем індексу збільшилася на 0,9% і досягли нового багаторічного максимуму.
Індексу цін на м’ясо зріс на 2,1%, дана тенденція зберігається останні дев’ять місяців. У порівнянні з аналогічним періодом 2020 року індекс виріс на 15,6%. Він все ще на 8% нижче максимального рівня, зафіксованого в серпні 2014 року.
Нагадаємо, що за минулий рік в Україні подорожчали всі продукти харчування, крім овочів і фруктів — але подорожчали дуже нерівномірно.