Після 10-річного рекорду. Світові ціни на продовольство знижуються другий місяць поспіль — ООН

5 серпня 2021, 17:43

Світові ціни на продовольство продовжили падіння. Ціни на рослинні олії, зернові та молочку продовжують падати, а ось м’ясо і цукор знову дорожчають.

За підсумками липня цього року світові ціни на продовольство показали зниження другий місяць поспіль. До цього вони росли протягом року, а в травні показали рекордний рівень за останні 10 років.

Відео дня

Про це йдеться в повідомленні Організації Об'єднаних Націй.

У липні 2021 року загальний індекс цін на продовольство склав 123 пункти. Це на 1,2% менше рівня червня. Водночас ціни залишаються на 31% вищими за рівень червня 2020 року.

Відзначається, що липневе падіння цін обумовлене зниженням котирувань на більшість зернових і рослинних масел, а також молочні продукти.

Індекс цін на зерно в липні скоротився на 3% в порівнянні з минулим місяцем. Це сталося в результаті падіння цін на кукурудзу на 6%. Також знизилися ціни на ячмінь і сорго. Разом з тим котирування пшениці зросли на 1,8% і досягли найвищого рівня з середини 2014 року.

У порівнянні з червнем ціни на молочні продукти впали на 2,8%. Найбільше подешевшали сухе знежирене молоко, вершкове масло, сухе незбиране молоко і сир.

Рослинна олія подешевшала до п'ятимісячного мінімуму (На 1,4%). Відзначається, що зростання цін на пальмову олію не дозволив компенсувати зниження цін на соєве, рапсове і соняшникову олії.

У той же час значення Індексу цін на цукор зросла на 1,7% за підсумками липня. Відзначається, що ця тенденція триває вже четвертий місяць поспіль.

Зростання цін на цукор в значній мірі пояснюється зміцненням котирувань сирої нафти, а також невизначеністю щодо наслідків недавніх заморозків для врожаю в Бразилії - найбільшому в світі експортері цукру. Стримують зростання цін на продукт хороші види на врожай в Індії.

Ціни на м'ясо в порівнянні з червнем зросли незначно. Найбільше зросли котирування м'яса птиці через зростання імпорту країнами Східної Азії. Також зросли ціни на яловичину, чому сприяв активний імпортний попит з боку Китаю. У той же час ціни на свинину, навпаки, впали після зниження імпорту Китаю.

У минулому місяці в ООН зафіксували першу за 12 місяців зниження світових цін на продовольство.

Нагадаємо, що за минулий рік в Україні подорожчали всі продукти харчування , крім овочів і фруктів. Подорожчання було дуже нерівномірним.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X