Ціни на нафту підскочили

29 квітня 2020, 10:54

У середу, 29 квітня, ціни на нафту продовжують різкі скачки.

Ф'ючерс на WTI на червень на торгах Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) на момент написання новини подорожчав майже на 13% - до $13,94 за барель. В ході сьогоднішніх торгів ціни піднімалися більш ніж на 16% (до $14,3 за барель), а вчора падали майже на 20% і піднімалися на 6%.

Відео дня

Вартість червневих ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $21,28 за барель, що на 4% вище від ціни на закриття попередньої сесії.

Стрибки цін тривають вже більше тижня. Минулого понеділка, 20 квітня, ф'ючерсний контракт на американську легку нафту West Texas Intermediate (WTI) з поставкою в травні завершив торговельну сесію на позначці мінус $37,63 за барель. Нижче нуля вартість WTI опинилася вперше. Аналітики називають дві головні причини такої незвичайної ситуації на ринку. Перша - падіння попиту через обмеження, введені для стримування пандемії коронавірусу. Друга причина - нафту немає де зберігати.

Волатильність на ринку зараз пов'язана, зокрема, з діями ETF, які послідовно скорочують свої позиції в червневих ф'ючерсах. Ніхто з інвесторів не хоче залишатися з найближчими контрактами на руках, оскільки у міру наближення до експірації ціни можуть знову впасти нижче $0.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X