На нараді зі «слугами народу» та Шмигалем. Міненерго і Нафтогаз представили два плани зниження тарифів на газ

12 січня 2021, 16:51

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль пообіцяв, що незабаром буде ухвалено рішення для зниження цін на газ для населення. Про це він написав у Telegram-каналі і розповів про підсумки наради за участю представників Міненерго і Нафтогазу.

Шмигаль разом з в.о. міністра енергетики Юрієм Вітренком і главою НАК Нафтогаз Андрієм Коболєвим зустрілися з депутатами від Слуги народу і обговорили тарифи для населення, зокрема тарифи на газ і його доставку.

Відео дня

«Представники Міненерго і Нафтогазу представили два плани, обидва з яких приведуть до зниження платіжок для людей… Нам важливо почути конструктивні пропозиції до обох планів. Це дозволить швидше ухвалити низку управлінських рішень, які сприятимуть встановленню справедливих цін на газ», — заявив прем'єр.

Раніше Юрій Вітренко на нараді у президента Володимира Зеленського представив план істотного зниження тарифів на газ.

Які комунальні тарифи зросли в 2021 році?

З 1 січня в Україні зросли ціни на газ. Ціни постачальників коливаються в діапазоні 6,99 — 10,8 грн за кубометр. Зросли й тарифи на опалення — від 5,5% до майже 50% залежно від регіону.

Також зріс тариф на електроенергію для населення. В кінці грудня 2020 року уряд скасував пільговий тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт/год. Встановлено фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні 1,68 грн за кВт/год. Цей тариф діятиме до 31 березня 2021 року. Пізніше планується збільшити ціни на електроенергію для населення середньому на 30%), але коли це станеться — поки не відомо.

За холодну воду українським споживачам теж доведеться платити більше. З січня тарифи виростуть в середньому на 10−15%. Зростання цього показника пов’язане зі збільшенням тарифів на передачу електроенергії.

У низці українських міст пройшли протести через підвищення цін на газ, електроенергію та опалення.

Показати ще новини
Радіо НВ
X