Коболєв прогнозує падіння цін на газ взимку

7 жовтня 2020, 09:19

У НАК Нафтогаз України впевнені, що цієї зими ціни на газ знизяться.

Про це голова правління компанії Андрій Коболєв сказав в ході Ukrainian Energy Day у вівторок, повідомляє Інтерфакс-Україна.

«Ми в Нафтогазі, хто аналізує статистику і складає прогнози на майбутнє, впевнені, що ціна на газ впаде цієї зими», - зазначив він.

Відео дня

За словами Коболєва, це пояснюється тим, що в газосховищах знаходиться рекордний обсяг газу - 28 млрд кубометрів. Він додав, що «незвичайність рекорду» в тому, що більша частина газу належить приватним гравцям.

«Якщо весь цей обсяг попрямує до українських, а також європейських споживачів, то велика ймовірність, що побачимо цінові зрушення, і ціни для українських споживачів будуть нижчим, ніж на європейських ринках», - сказав Коболєв.

При цьому він зазначив, що компанії закачали таку кількість газу, щоб убезпечити проходження опалювального сезону, але також щоб заробити додаткові кошти на різниці між літніми та зимовими цінами.

У той же час він звернув увагу, що зниження цін на газ матиме негативний вплив на українські газовидобувні компанії.

Нагадаємо, що Україна увійшла в жовтень 2020 року з рекордними 28 млрд кубометрів газу запасів в своїх сховищах (90,6% загальної проектної місткості).

Коболєв допускає заповнення підземних сховищ протягом місяця до 100% їх потужності.

Показати ще новини
Радіо НВ
X