Кабмін змінив формулу розрахунку цін на газ для населення з метою їх зменшення

28 січня 2020, 10:33

Кабінет Міністрів постановою від 24 січня змінив формулу ціни продажу Нафтогазом природного газу населенню і тепловикам. Її прив’язали до нідерландського хабу TTF.

Уряд вніс зміни до положення про покладення спеціальних обов’язків (ПСО) на суб'єктів ринку природного газу.

З 1 січня Нафтогаз продає газ за цінами, які не можуть бути вищими від рівня, «який, зокрема, враховує середньоарифметичне значення фактичних цін (End of Day) природного газу на наступну добу поставки газу (Day-Ahead and Weekend) на нідерландському газовому хабі (ТТF) за період 1—22 числа місяця постачання газу відповідно до інформації біржі Powernext/EEX, різницю (спред) між ціною на хабі TTF та кордоні України і тариф на послуги транспортування природного газу для точки входу в Україну на міждержавному з'єднанні з Польщею/Словаччиною/Угорщиною».

Відео дня

З 1 січня 2020 року ціна придбання природного газу за спецобов’язками не може бути вищою від ціни продажу плюс торговельна надбавка Нафтогазу на рівні 1,917% від зазначеної ціни.

Міністр енергетики та захисту довкілля Олексій Оржель відзначав, що ця постанова уряду дозволить зменшити ціни на газ для населення.

Раніше повідомлялося, що з січня по квітень 2020 року для населення діятиме квартальна оптова ціна на природний газ для потреб населення, виробників тепла та інших захищених споживачів, яка складатиме 5 500 грн за тисячу кубометрів (без врахування ПДВ, націнки газзбутів та витрат на транспортування газу магістральними і розподільними трубопроводами).

Показати ще новини
Радіо NV
X