Кабмін схиляється до продовження ПСО на ринку електричної енергії - ЗМІ

22 квітня 2021, 10:23

Кабінет міністрів України, ймовірно, продовжить дію умов спеціальних зобов’язань на ринку електроенергії, термін яких закінчується 1 травня, пише Енергореформа з посиланням на джерела.

За словами співрозмовника в Міністерстві енергетики, поки мова йде про продовження терміну дії ПСО на один місяць, "щоб отримати відстрочку для підготовки зваженого рішення".

Відео дня

"Поки ніяких змін вносити не будуть. Йде процес узгодження. Швидше за все, продовжать на два місяці", - сказав представник ринку, близький до уряду.

На засіданні Кабміну в середу питання про ПСО не обговорювалося. На порядку денному засідання його також не було.

Раніше член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Дмитро Коваленко повідомив, що енергорегулятор 20 квітня передав в уряд проект змін до ПСО на ринку електроенергії. На його думку, якщо уряд не встигне розглянути і затвердити запропонований НКРЕКП проєкт, то дія положення про спецзобов'язання буде продовжена на деякий час.

В якості одного з варіантів нового ПСО обговорюється питання переходу на так зване "фінансове" ПСО, коли компанії, на яких воно буде покладено, компенсували б різницю між ринковою вартістю е/е і ціною її продажу населенню засобами, отриманими від реалізації ресурсу на ринкових сегментах.

В останні дні на ринку вказували, що одним з можливих змін ПСО буде продаж генерацією е/е населенню, минаючи ДП Гарантований покупець, який зараз купує ресурс у НАЕК Енергоатом і ПрАТ Укгідроенерго і продає її постачальникам універсальних послуг для поставок побутовим споживачам.

Нагадаємо, що Кабмін у грудні минулого року продовжив режим спецзобов'язань на оптовому ринку електричної енергії до 31 березня 2021 року. При цьому уряд скасував пільговий тариф для населення на перші 100 кВт-год електроенергії на місяць, який становив 0,9 грн/кВт-год. Єдиний тариф становить 1,68 грн/кВт-год. 24 березня Кабмін продовжив до 1 травня цього року дію фіксовану ціну на електроенергію для побутових споживачів в розмірі 1,68 грн/кВт-год, а також умови продажу е/е для населення.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X