Ціна впаде на 500−800 гривень. Знижені тарифи на газ затвердять 19 січня — нардеп

15 січня 2021, 00:45

Кабінет міністрів України затвердить нові знижені тарифи на газ для населення 19 січня, повідомила народна депутатка з фракції Слуга народу Юлія Гришина.

Про це вона повідомила у своєму Telegram каналі.

Гришина зазначила, що з 1 лютого максимальна ціна газу по Україні буде 6,99 грн/куб. Тариф на розподіл - максимум 1,79 грн.

Ціна буде майже однаковою по країні, без значних відмінностей.

Відео дня

Загальна сума платіжок з 1 лютого нібито зменшиться на 500-800 грн.

«Тільки що закінчилася онлайн зустріч фракції з прем'єр-міністром, т.в.о. міністра енергетики Вітренко Ю., головою Антимонопольного Піщанської А., головою НКРЕКП Тарасюком В.В. по тарифах!», - написала вона.

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль на засіданні уряду заявив, що Кабінет міністрів України обмежить ціну на газ для населення на рівні 6,99 грн за кубометр.

За словами в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка, з 1 лютого всі споживачі в Україні будуть платити за природний газ значно менше.

"... За нашими даними, середня ціна на газ в Україні в січні була вище, ніж 9600 гривень. Відповідно, ціна буде знижена в середньому для населення України до 6999 гривень", - сказав Вітренко.

Денис Шмигаль доручив підготувати проєкт постанови Кабміну про введення державного регулювання цін на газ на час карантину.

Які комунальні тарифи зросли в 2021 році?

З 1 січня в Україні помітно зросли ціни на газ. Ціни постачальників коливаються в діапазоні 6,99 - 10,8 грн за кубометр. Зросли і тарифи на опалення - від 5,5% до майже 50% в залежності від регіону.

Також зріс тариф на електроенергію для населення. В останні дні грудня 2020 року уряд скасував пільговий тариф на електроенергію для населення на перші 100 кВт / год. Встановлена фіксована ціна для побутових споживачів на рівні 1,68 грн за кВт/год. Цей тариф діятиме до 31 березня 2021 року. У майбутньому планувалося збільшити ціни на електроенергію для населення  середньому на 30%). Коли це станеться - поки не відомо.

За холодну воду українським споживачам також доведеться платити більше. В середньому з січня тарифи виростуть на 10-15%. Зростання цього показника пов'язане зі збільшенням тарифів на передачу електроенергії.

У ряді українських міст пройшли протести через підвищення цін на газ, електроенергію та опалення.

Показати ще новини
Радіо NV
X