Аналітики припускають падіння цін на нафту до мінус $100 за барель — Bloomberg
Нафтогазовий аналітик банку Mizuho Пол Сенкі вважає, що в травні нафтові котирування продовжать падати і можуть досягати мінус $100 за барель, пише Bloomberg.
«Очевидно, що ми проходимо через масштабну щоденну кризу управління на нафтовому ринку. Чи досягнемо ми мінус $100 за барель в наступному місяці? Цілком можливо», — сказав Сенкі, який ще в березні попередив про можливе падіння цін на нафту до негативних значень.
Bloomberg відзначає, що місце в нафтосховищах закінчується, чого ніколи не траплялося раніше. За словами експертів, через кілька тижнів місць для зберігання сирої нафти може не залишитися. В результаті ціни на неї будуть на рівні нуля в багатьох частинах світу, а в деяких випадках можуть стати негативними. Флоріан Талер з дослідницької фірми Oilx вважає, що місце в сховищах закінчиться в кінці травня або на початку червня.
Останні супутникові дані свідчать, що кожного тижня в сховища закачують 50 мільйонів барелів сирої нафти. В Індії резервуарні потужності нафтопереробників заповнені на 95%, цитує Bloomberg джерела в трьох найбільших нафтопереробних компаніях країни. Нігерія, за словами глави держкомпанії NNPC Меле Кіярі, буде скорочувати видобуток нафти, оскільки не має вільних потужностей для її зберігання. Нафтопереробні заводи не купують сиру нафту, тому що немає попиту на бензин. Деякі виробники скорочують видобуток.
«Ми побачимо негативні ціни на нафту, причому дуже негативні», — говорить засновник нафтового хедж-фонду Andurand Capital П'єр Андюран. Він зазначає, що нафтовий ринок став «небезпечним місцем для торгівлі».
Нагадаємо, 20 квітня ф’ючерсний контракт на американську легку нафту West Texas Intermediate (WTI) з поставкою в травні, який на відкритті сесії торгувався по $17,73, подешевшав за кілька годин майже на $56 і завершив торговельну сесію на позначці мінус $37,63 за барель. Це рекордне добове падіння. Нижче нуля вартість WTI опинилася вперше. Ціна нафти інших марок теж знизилася. Вартість Brent з поставкою в червні (травневий ф’ючерс вже закінчився) на торгах у вівторок опускалася нижче $18 за барель вперше з січня 2002 року. Впала в ціні і російська нафта Urals. За даними цінового агентства Argus, вранці вартість Urals впала майже в 2,5 рази, до $7 за барель. В останній раз так дешево російська нафта коштувала в грудні 1998 року.
Аналітики називають дві головні причини такої незвичайної ситуації на ринку. Перша — падіння попиту через обмеження, введені для стримування пандемії коронавірусу. Друга причина — нафту ніде зберігати. Реальна поставка нафти WTI з постачанням в травні має відбутися з 1 по 31 травня на терміналі Кушинг в штаті Оклахома, ключовому американському нафтовому хабі. Трейдери, які раніше купили травневий ф’ючерс на WTI, кинулися продавати його за будь-яку ціну через відсутність вільних сховищ в зв’язку з надлишком пропозиції. Станом на 10 квітня, за даними Управління енергетичної інформації Міненерго США, термінал був заповнений на 72% (запаси нафти становили 55 млн барелів, а потужність терміналу — 76,1 млн барелів). Вільна потужність доступна тим, хто заздалегідь законтрактував її.
