Різке зростання. Ціна на газ в Європі перевищила $500 за тисячу кубометрів

29 липня 2021, 16:57

Спотова ціна газу в Європі продовжує різко збільшуватися слідом за зростанням цін на газ в Азії.

Значення найближчого до спотових котирувань термінового контракту - вересневого ф'ючерсу на індекс газового хаба TTF на ICE Futures - перевищило $500 за тисячу кубометрів ($510 за тисячу кубометрів, або 40,79 євро за тисячу кВт-год), повідомляє Інтерфакс.

Відео дня

Досягнутий показник є максимальним за останні три з половиною роки - з початку березня 2018 року, коли в Європі бушував холодний фронт «Звір зі Сходу». Ціна злітала до $1000 за тисячу кубометрів.

Напередодні найближчий (вересневий) ф'ючерс по азійському спотовому індексу Platts JKM виріс до $539 за тисячу кубометрів. Динаміка азійських котирувань через кілька годин закладає тренд європейських торгів. Найдорожчий контракт майбутньої зими - на лютий 2022 року - тим часом коштує вже $594.

У міру зростання ціни в Азії Європі дістається все менше поставок СПГ. Надходження регазифікованого зрідженого природного газу з терміналів Європи в газотранспортну систему в липні 2021 року знижується на 23% по відношенню до липня 2020 року і на 31% по відношенню до липня докризового 2019 року.

Директор Оператора ГТС України Сергій Макогон називає однією з причин зростання цін в Європі політику Газпрому, який 27 липня знову відмовився бронювати додаткову переривчасту транзитну потужність через Україну на серпень. Оператор Газотранспортної системи України у вівторок виставляв на аукціон додаткові - переривчасті - транзитні потужності на липень (63,7 млн кубометрів на добу), але вони виявилися повністю незатребуваними. На 2021 рік у Газпрому рік діє довгострокове бронювання українських потужностей в обсязі 40 млрд кубометрів (109 млн кубометрів на добу), ще 15 млн кубометрів твердих потужностей заброньовано додатково на аукціоні 19 липня (всього 124 млн кубометрів на добу). У липні Газпром прокачує через Україну в середньому по 124 млн куб. м на добу, повністю вибираючи заброньований обсяг.

Показати ще новини
Радіо NV
X