Зафіксувати ціну. Кабмін хоче розробити річний тариф на газ — Шмигаль

15 січня 2021, 12:29

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль допустив скасування держрегулювання тарифів на газ у разі, якщо ціни на паливо різко підуть вниз.

Уряд хоче розробити «річний газовий продукт», який дозволить зафіксувати ціну для споживачів на рік. Про це йдеться в повідомленні прем'єр-міністра Дениса Шмигаль на Урядовому порталі.

Відео дня

«Державна компанія Нафтогаз і інші постачальники газу вирахують ціну своїх річних продуктів і запропонують українцям фіксовану ціну», - повідомив прем'єр.

Також Шмигаль заявив, що восени минулого року «десятки тисяч українців вже підписали річні контракти на поставку газу за ціною 4,70 грн за кубометр». Прем'єр додав, що такий принцип діє в більшості країн Європи, а споживачі можуть вибрати фіксовану ціну на рік або на місяць.

Глава уряду нагадав, що минулого року в Україні запрацював ринок газу і саме біржа регулює ціни. Водночас він додав, що на ринку «є зловживання». З цієї причини уряд обмежить граничну ціну на газ, «щоб окремі компанії, які мають монопольне становище в області, не завищували ціну і не скоювали маніпуляцій з цінами в платіжках».

Шмигаль додав, що АМКУ і профільні міністерства вже отримали доручення щодо перевірки факту можливого зловживання на ринку газу.

«Уряд вирішив зафіксувати верхню межу ціни газу не вище 6,99 грн за кубічний метр. Це ринок, це ціна газу на ринку, але верхня межа не може перевищувати цю цифру. Ця ціна буде діяти на період карантину або до кінця опалювального сезону, тобто як мінімум до квітня », - заявив прем'єр.

У той же час Шмигаль допустив зняття обмеження, якщо ціни на газ різко підуть вниз.

Нагадаємо, що напередодні Шмигаль заявив про конструктивну зустрічі з МВФ з питання регулювання цін на газ. Він заявив про необхідність "знайти компроміс, який вже сьогодні захистить людей і допоможе ринку газу розвиватися в майбутньому".

Раніше глава Мінфіну Сергій Марченко в інтерв'ю радіо НВ заявив, що в МВФ стурбовані наміром України регулювати ціни на газ для населення.

Нагадаємо, що 13 січня, відбулося засідання за участю президента Володимира Зеленського, прем'єр-міністра Дениса Шмигаль, представників НКРЕКУ, глави НАК Нафтогаз Андрія Коболеева. Під час зустрічі було вирішено знизити ціну на газ більш ніж на 30% - до 6,99 грн за кубометр. За словами Шмигаль, державне регулювання цін на газ введуть на час карантину або до кінця опалювального сезону.

Таке рішення було прийнято на тлі помітного зростання цін на газ , яке спостерігалося в Україні з 1 січня. Ціни постачальників коливалися в діапазоні 6,99 - 10,8 грн за кубометр. Через це в ряді міст пройшли акції протесту.

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X