Укртрансгаз однак виведуть із підпорядкування Нафтогазу – Кубів

23 вересня 2016, 18:19
МЕРТ наполягає на тому, що оператор ГТС має стати окремою від газового монополіста компанією

"Я буду і далі продовжувати проводити реформи НАК Нафтогаз України", – заявив НВ Бізнес перший віце-прем'єр-міністр-міністр-міністр економічного розвитку Степан Кубів в рамках VII-го Міжнародного економічного форуму "Інновації. Інвестиції. Харківські ініціативи".

Відео дня

Мова йде про виділення з Нафтогазу видобувної та транспортної компанії.

"Відповідно до вимог Третього Енергетичного Пакету, Нафтогаз буде не більше, ніж газовим трейдером. А трейдерів на ринку багато", – заявив Кубів.

Коментуючи своє нещодавнє резонансне рішення про перепідпорядкування Укртрансгазу, він заявив, що воно повністю відповідало програмі реформ Нафтогазу відповідно до вимог Третього Енергетичного Пакету, хоча й було зроблено поспішно.

Напевно, коли відбувався подібний крок, потрібно було провести ширшу нараду

"Я самостійно прийняв це рішення. Правильність рішення вчора підтвердив уряд, перепідпорядкувавши Нафтогаз Кабміну. Не конкретному міністерству, а всім міністрам Кабміна. Напевно, коли відбувався подібний крок, потрібно було провести ширшу нараду. Але ми переговорили з міжнародними інвесторами і отримали схвалення від них", – сказав Кубів.

Раніше Міністерство економічного розвитку і торгівлі змінило статут Нафтогазу, перепідпорядкувавши собі компанію Укртрансгаз. Рішення це було зроблено без урахування думки газового монополіста.

Такий крок різко розкритикували в Нафтогазі, а також кредитори компанії, зокрема ЄБРР. Після цього в конфлікт втрутився прем'єр-міністр Володимир Гройсман. В результаті МЕРТ скасував своє рішення, а Нафтогаз підпорядкували безпосередньо Кабміну.

Показати ще новини
Радіо NV
X