Чистий саботаж. В Одеській ОДА розповіли, хто виводить мільйони з одеської митниці

10 вересня 2015, 14:28
Працівники центрального департаменту тарифів митниці перекрили Одеській митниці повний доступ до бази тарифів, в результаті чого потоки вантажів і грошей виявилися перенаправленими в інші регіони, в першу чергу в Київ

Про це в інтерв'ю НВ розповів перший заступник губернатора Одеської області Міхеіла Саакашвілі Володимир Жмак. Розповідаючи про те, що команді Саакашвілі були обіцяні 50% доходу від перевиконання плану по митним зборам, він пояснив, як діяла описана схема відведення грошових потік в столицю.

Відео дня

"Щоб отримувати надприбуток з митних надходжень, потрібно змінювати митні процедури. Основна проблема одеської митниці в тому, що для неї був закритий доступ в базу митних тарифів, що не дозволяло компаніям розмитнюватися в Одесі на прийнятних умовах. Тому імпортери шукали інші можливості, йшли в інші регіони, до Києва", - говорить Жмак.

Він пояснює: в митній базі Одеси митна вартість, наприклад, тканини висвічується як $1,20, а в тій же базі в Києві або в Херсоні - $0,9. Тому бізнесменам вигідніше їхати розмитнювати товари в інші регіони.

"Він вигравав $ 0,30 на кілограмі, а Одеса втрачала на одній такій транзакції близько 2 млн грн. Тому замість перевищення плану ми маємо за червень-липень недовиконання в обсязі понад 800 млн грн", - каже заступник губернатора.

Технічно ці функції належать до компетенції працівників центрального департаменту тарифів митниці, які ведуть базу тарифів. Керівництво центрального апарату митниці може для кожного регіону відкривати цю базу по-різному, пояснює Жмак.

"Це чистий саботаж і навмисне відведення вантажу і грошових потоків з Одеси, зокрема в Київ. Запросіть статистику і подивіться, де найбільше розмитнюється вантажів – у Києві. Хоча потім фізично вони повертаються в Одесу, наприклад, на 7-й кілометр [ринок під Одесою, один з найбільших в Європі]", - говорить він.

Нагадаємо, 3 вересня Верховна Рада прийняла закон про внесення змін в Бюджетний кодекс, який дає початок експерименту з фінансування реконструкції і ремонту автомобільних доріг державного значення у Волинській, Львівській та Одеській областях.

Дорога Одеса-Рені-Бухарест, за планами команди Саакашвілі, безпосередньо з'єднає Одесу з Європою. Зараз вантажо- і пасажиропотік між цими точками йде через Київ і Львів. На ремонт наявної дороги необхідно близько 900 млн грн, а на будівництво нової автомагістралі – близько $ 2 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X