Герус прогнозує зниження частки російського дизпалива в Україні з 45% до 15−25%

6 серпня 2019, 16:38

Представник президента в Кабінеті Міністрів Андрій Герус прогнозує, що частка російського дизельного палива на українському ринку в серпні знизиться з 45% до 15−25%.

Про це Герус заявив на прес-конференції в Києві у вівторок, передає Інтерфакс-Україна.

Він зазначив, що не допустити дефіциту дизпалива на ринку дозволить збільшення поставок по морю в три-чотири рази, з країн ЄС - Польщі, Литви - в два рази, з Білорусі - на 25%. Герус додав, що Укргазвидобування з серпня починає свою трейдингову діяльність, уклавши контракт на імпорт 20 тис. тонн дизпалива.

Відео дня

Представник президента в Кабміні не виключив, що з вересня, незважаючи на введені спецмита, можуть поновитися трубопровідні поставки російського дизпалива в Україну. Він також заявив, що метою введення спецмита є не тільки вирівнювання можливостей його імпортерів в Україну, а й максимальна диверсифікація його поставок зі зменшенням домінуючої частки російського дизельного палива в структурі його імпортних поставок в країну.

Нагадаємо, з 1 серпня почали діяти спецмита на імпорт з Російської Федерації дизельного палива і скрапленого газу. Це передбачено постановою Кабміну №678. Спецмито на дизельне паливо, яке постачається трубопровідним транспортом, становить 3,75%, а з 1 жовтня збільшиться до 4%, спецмито на поставки скрапленого газу - 1,75% з 1 серпня і 3% з 1 жовтня.

Найбільший імпортер дизпалива Wexler Group 25 липня заявив про зупинку поставок по трубопроводу в зв'язку з відмовою клієнтів купувати ресурс з урахуванням мита, що становить близько 70 коп./л. Компанія заявила про перехід на залізничний імпорт, який митом не обкладається.

Показати ще новини
Радіо НВ
X