Росатом шукає шляхи на Захід, а китайці зацікавилися Opera- діловий тиждень у світі

27 травня 2016, 16:33
Американський логістичний гігант FedEx розширив свій вплив на європейському ринку, а Bayer веде переговори про купівлю Monsanto

1

Китайці зацікавилися "норвезькою" Opera

Норвезька компанія Opera Software отримала пропозицію, від якої важко відмовитися. Китайські інвестори хочуть купити 100% Opera за 10,5 млрд норвезьких крон ($1,2 млрд), повідомляє Reuters. Це практично на 56% вище середньої ціни акцій компанії за останній місяць, йдеться в повідомленні компанії.

Відео дня

Норвежці хочуть з допомогою інвесторів розширити свій вплив на гігантському китайському ринку і потіснити одвічних конкурентів, таких як Chrome і Firefox.

До речі, Google Chrome захопив практично весь світ - його частка за різними оцінками становить від 30 до 50%. Виняток становлять лише частину Африки, Китай і Гренландія.

Тим часом частка Opera в ПК, за даними StatCounter за станом на грудень 2015 року, становить 2%, серед мобільних браузерів Opera Mini володіє часткою в 10,9%.

2 Німецький фармконцерн пропонує $62 млрд за американського ГМО-гіганта

Німецький хіміко-фармацевтичний концерн Bayer запропонував американському виробникові ГМО-продуктів $122 за акцію, але отримав відмову, пише AFP.

Незважаючи на те, що деякі акціонери Bayer відкрито говорили, що ці умови завищені (на останніх торгах Нью-Йоркській біржі акції Monsanto будували $109,3), глава американської компанії Х'ю Грант заявив, що пропозиція занижує вартість і натякнув, що вони готові до подальших переговорів.Що з цього приводу думає рада директорів Bayer, поки невідомо.

Компанія "Монсанто" є лідером в області виробництва генномодифікованого насіння. Основний конкурент – швейцарська Syngenta, яка переходить в китайські руки. Китайська ChemChina заплатить $43 млрд за поглинання швейцарців.

Поки що угода чекає схвалення регуляторних органів, якщо все буде вдало, це стане найбільшим придбанням ChemChina за кордоном.

3 Американський логістичний гігант усунув нідерландського конкурента

Кращого способу розширення впливу на світовому ринку, окрім як поглинання конкурентів, поки що не придумали. Саме його застосував американський логістичний гігант FedEx, який продовжує купувати великі і не дуже поштові та кур'єрські компанії по всьому світу. Так, 24 травня, компанія придбала нідерландської конкурента TNT Express. Сума угоди склала 4,9 млрд доларів. Про це повідомляє atwonline.com.

Глава FedEx Фредерік Сміт зазначив, що подібне злиття створив найбільшу в світі мережу повітряної доставки з "неповторною" європейської дорожньої мережею.

Щоб угода відбулася, не обійшлося без бюрократичної тяганини. TNT Express довелося продати дві своїх вантажних авіакомпанії - бельгійську TNT Airways і іспанську Pan Air Líneas Aéreas, оскільки законодавство ЄС забороняє нерезидентам союзу володіти мажоритарною часткою місцевих авіакомпаній. Цих перевізників купила 24 травня ірландська ASL Aviation Group.

4 Саудівська Аравія знайшла спосіб позбавитися від нафтової залежності

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Компанія General Electric, американська багатогалузева корпорація, яка займається виробництвом енергетичних установок і джерел безперебійного живлення, оголосила про ряд угод з Саудівською Аравією, яка хоче знизити залежність від нафти.

Компанія збирається реалізувати одразу кілька проектів загальною вартістю близько $1 млрд спільно з Saudi Arabian Industrial Investments Co. - конгломератом, створеним у 2014 році спеціальним королівським указом для розвитку обробної промисловості Саудівської Аравії.

Ще $400 млн викладуть за будівництво ливарного підприємства для суднобудування і енергетики королівства.

Надалі GE розглядає можливість реалізації в Саудівській Аравії нових проектів на суму близько $2 млрд.

Судячи з останніх новин з Саудівської Аравії, королівство всерйоз має намір розпрощатися з ярликом "нафтова країна". Раніше міністр нафти неодноразово заявляв, що країна шукає нові джерела енергії. Стоїть за цим здешевлення нафти або довгострокова перспектива, поки невідомо. Однак нафтовий ринок чекають у найближчому майбутньому серйозні пертурбації, питання тільки – на краще або гірше.

5 Росатом шукає допомоги у японців

Паливна компанія російської держкорпорації АТ ТВЕЛ домовилася з дочірньою компанією GE-Hitachi (японсько-американське підприємство) про просування російського ядерного палива на американському ринку. У компанії не виключають навіть можливість виробництва палива в США. Примітно, що накладені США на Росію санкції формально не стосуються атомної галузі. Але проблеми у неї все ж відчутні, тому що на ринку ядерного палива існує явна перевага на користь американської Westinghouse, яка повільно і впевнено завойовує український ринок – один з найбільш зручних для російських постачальників.

Експорт палива для АЕС завжди було значущим для Росії. Загальний експортний портфель ТВЕЛ на 10 років у 2015 році становив $10,3 млрд, практично всі гроші заробили за рахунок ближнього зарубіжжя, де переважна більшість АЕС радянського дизайну, зокрема в Україні. Монополію кілька років тому почала витісняти американська Westinghouse, яка створила паливо для експлуатації в різних типах реакторів. Компанія вийшла на ринок України, Чехії, Угорщини та інших країн Східної Європи. З 2014 Україна офіційно відмовилася від російського атомного пального, щоб всіляко скоротити енергетичну залежність від країни-агресора.

Показати ще новини
Радіо НВ
X