В.о. міністра енергетики розповіла, про що хоче домовитися з інвесторами в «зелену» енергетику

18 травня 2020, 14:10

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища хоче домовитися з інвесторами про реструктуризацію «зеленого» тарифу без пролонгації терміну виплат.

Про це в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець сказала в інтерв'ю агентству Інтерфакс-Україна.

За її словами, всі варіанти реструктуризації передбачають такі заходи, як: зниження «зеленого» тарифу, введення повної фінансової відповідальності за небаланси, припинення будівництва нових об'єктів в рамках діючої системи підтримки розвитку зеленої генерації, надання системному оператору права безоплатно протягом певної кількості годин обмежувати виробництво «зеленої» електроенергії. В.о. міністра додала, що остаточні умови реструктуризації будуть обговорюватися на фінальній дискусії.

Відео дня

«На даному етапі я б утрималася від конкретних цифр і не акцентувала увагу саме на зниженні "зеленого" тарифу з одної простої причини: всі вище окреслені заходи, які будуть закладені в зміни умов підтримки ВДЕ, так чи інакше призводять до зниження доходів цих станцій», - сказала Буславець.

Вона підкреслила, що «на всі розглянуті заходи інвестори здебільшого згодні, без пролонгації терміну підтримки після 2030 року».

«Ми будемо намагатися знизити тариф, але при цьому не продовжувати термін його дії», - заявила в.о. міністра.

Буславець також додала, що після підписання меморандуму, умови якого ляжуть в основу відповідного законопроекту щодо врегулювання ситуації, відомство приступить до обговорення варіантів погашення перед інвесторами в ВДЕ заборгованості, що накопичилася в сумі 9 млрд грн за вироблену електроенергію.

Нагадаємо, 30 квітня Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища повідомило, що має намір підписати з інвесторами в ВДЕ меморандум про зниження «зеленого тарифу», припинення будівництва нових сонячних і вітрових станцій в рамках зазначеного механізму та перехід на аукціонну систему підтримки будівництва таких об'єктів. У відомстві назвали серед запланованих для врегулювання ситуації на електроенергетичному ринку заходів - надання оператору системи передачі НЕК Укренерго права безоплатних обмежень «зеленої» генерації протягом певної кількості годин.

Посли Бельгії, Великобританії, Канади, Норвегії, Німеччини, Франції, Швеції та Південної Кореї в Україні написали лист до керівництва країни, закликавши не допустити неповернення інвестицій в ВДЕ.

Показати ще новини
Радіо НВ
X