Економіка Німеччини може продовжити скорочуватися — Бундесбанк

19 серпня 2019, 16:46

Німецька економіка може продовжити скорочуватися протягом літа. Це пов’язано з падінням промислового виробництва на тлі дефіциту замовлень, йдеться в щомісячному звіті Бундесбанку, пише Reuters.

Ця заява дає привід припустити, що економіка країни перебуває в стані рецесії, підкреслює агентство.

За даними Бундесбанку, в другому кварталі економічне зростання Німеччини скоротилося через спад експорту на тлі погіршення ділової впевненості в зв'язку з глобальною торговельною війною, уповільненням темпів зростання економіки Китаю і невизначеністю навколо Brexit. Це вдарило по німецькій економіці, яка орієнтована на експорт.

Відео дня

"Загальні економічні показники можуть знову трохи знизитися", - йдеться в звіті.

В Бундесбанку вказали на значне зниження кількості замовлень в промисловості і суттєве падіння індикаторів настроїв для обробних компаній. Підкреслюється, що внутрішнє споживання продовжує підтримувати економіку, але ринок праці вже демонструє ознаки слабкості. Довіра в секторі послуг також падає.

У німецькому центробанку прогнозують, що будівельний бум, швидше за все, продовжиться, надаючи деяку підтримку економіці.

Нагадаємо, ВВП Німеччини в другому кварталі цього року скоротився на 0,1% в порівнянні з попереднім кварталом. Витрати домогосподарств, які підтримуються зростанням заробітної плати на тісному ринку праці, залишилися такими ж, але спад в промисловості поглиблюється. Компанії скорочують робочий час і попереджають про можливе зниження прибутків. Багато аналітиків вважають, що країні загрожує рецесія.

Показати ще новини
Радіо НВ
X