Будівництво дорожчає, а покупця зацікавила елітна нерухомість – огляд ринку нерухомості

13 січня 2017, 13:43
Новини ринку нерухомості в огляді від НВ Бізнес

1 Попит на квартири в передмісті зростає

Столиця і міста-сателіти ведуть жорстку боротьбу за покупця. За даними аналітиків Альянс Новобуд, протягом року індекс зацікавленості у купівлі житла в столичному передмісті виріс на 15,1%, а безпосередньо в Києві – на 15,7%. Видно, що в процентному співвідношень різниця невелика, і на думку опитаних експертів в короткостроковій перспективі перевага може виявитися як раз у передмістя.

Відео дня

З плюсів життя там – менша вартість житла, хороші умови від забудовника і невисока забудова, яка користується останнім часом більшою популярністю, ніж висотки.

Тим часом ціни на ринку первинної нерухомості у найближчих сателітах столиці продовжують незначно знижуватися. У листопаді цей показник становив близько 0,5% – до 13,4 тис гривень за квадратний метр в однокімнатній 45-метровій квартирі готового будинку. На думку аналітиків, цей фактор буде мати довгостроковий вплив на інвестиційну привабливість нерухомості.

2

У Києві зросла собівартість будівництва

Ринок активізується, багато девелоперів почали реалізацію нових проектів, але будувати житло в нинішніх умовах все ще не надто вигідно, нарікають девелопери. З одного боку – труднощі з отриманням дозволів, проблеми з підведенням комунікацій і у стосунках з місцевою владою, а з іншого – зростання собівартості будівництва. Останнє викликано подорожчанням будівельних матеріалів і послуг підрядних організацій.

В 2016 році, порівняно з 2015 роком у столиці собівартість будівництва зросла в середньому на 10%. Про це повідомила директор проектної компанії АІММ-ГРУП Ганна Іскіердо. За її словами, найбільш затребувані компанії збільшили ціни на 10-15%. Також більшість забудовників підвищили зарплату будівельникам і менеджерам. Це й стало основною причиною зростання собівартості.

Аналітики тим часом розійшлися в думках щодо нинішнього року. Деякі впевнені, що він стане вдалим для ринку і дасть поштовх для розвитку. Інші радять не розраховувати на прискорення темпів відновлення, вс
е – і ціни, і темпи будівництва будуть в межах 2016 року.

3

Попит на елітну нерухомість виріс

Новорічні свята – час активізації попиту на елітну нерухомість у Києві. У грудні 2016 року обсяг капіталовкладень в елітну нерухомість склав $5 млн 593 тис. Це на 140% вище показників листопада, повідомили в аналітичному центрі агентства нерухомості Park Lane. У структурі ринку елітної нерухомості в грудні 50% зайняли квартири. Популярні райони – Печерський, Шевченківський, Голосіївський. Покупці цікавилися квартирами площею 130-200 кв. м за ціною – $2-3 тис. / кв. м. Нежитловий фонд зайняв 40% ринку елітної нерухомості в грудні. Попитом користувалися нежитлові приміщення під офіси та магазини в Печерському, Голосіївському, Шевченківському, Дарницькому районах. Найбільш затребувана площа офісів – 150-250 кв. м, магазинів – 300-350.

Будинки в грудні зайняли 10-проценнтну частку в продажах. Покупців цікавили будинку в Києво-Святошинському районі. Необхідна площа – 250-300 кв. м із земельною ділянкою 10-15 соток. Вартість – $1,5 тис. – $1,7 тис. /кв. м.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X