Будь-яка міськрада може компенсувати зростання тарифів ЖКГ за рахунок своїх бюджетів - Гройсман

15 липня 2016, 17:07
Прем'єр-міністр Володимир Гройсман заявляє, що будь-яка міська рада в Україні може компенсувати зростання тарифів на житлово-комунальні послуги за рахунок своїх бюджетів

"Не потрібно приймати жодних рішень з точки зору міських рад, тому що вони не діють. Наскільки я розумію, вони прийняли рішення не піднімати ціну на тепло до 1 жовтня, але опалювальний сезон тільки розпочинається з 15 жовтня", - заявив Гройсман, відповідаючи на питання про прийняття Києвом, Дніпром і Житомиром мораторіїв на зростання тарифів на житлово-комунальні послуги в п'ятницю у Вінниці, передає Інтерфакс-Україна.

Відео дня

"Тут має місце не дуже чесна позиція по відношенню до українців. Якщо будь-яка міська рада вважає, що вона хоче компенсувати цей тариф – вони можуть це робити з власного бюджету", - додав прем'єр.

При цьому він зазначив, що в поточному році міста отримали більший фінансовий ресурс, ніж коли-небудь, збільшивши свої доходи на 40-50%.

Володимир Гройсман додав, що місцеві влади можуть допомогти жителям своїх міст оформити житлові субсидії, а також вкласти гроші в енергомодернізацію.

Нагадаємо, 17 червня стало відомо, що Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), підвищила тарифи на холодне водопостачання і водовідведення на 15-35%.

7 липня депутати Київської міської ради на сесії наклали мораторій на підвищення тарифів за комунальні послуги. Слідом за Києвом мораторій на підвищення тарифів ЖКГ також наклали в Днипре, Житомирі та Львові.

Прем'єр-міністр Володимир Гройсман розкритикував рішення Київради ввести мораторій, а міністр соціальної політики України Андрій Рева заявив про те, що місцеві органи влади не володіють повноваженнями для скасування рішення центральної влади про підвищення комунальних тарифів.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X