Британська нафтогазова компанія висуне Україні позов на $270 мільйонів - ЗМІ

29 лютого 2016, 09:28
Британська компанія JKX Oil & Gas планує збільшити позов проти України до 270 млн доларів за те, що сума податку для компанії була завищена, повідомляє РБК-Україна з посиланням на Financial Times

Глава компанії Тім Рід заявив, що хоче якомога швидше покласти край конфлікту з Україною.

16 лютого JKX Oil & Gas plc звернулася в Міжнародний арбітражний суд з позовом проти України. У компанії заявили, що Полтавська газонафтова компанія, яка належить британцям, починаючи з 2011 року платила завищену арендну ренту. Тоді компанія вимагала 180 млн доларів.

Відео дня

Однак зараз сума зросла майже на 100 мільйонів. Разом з тим, за словами глави компанії, пріоритетом є якнайшвидше завершення цієї справи, навіть якщо це означає деякі поступки. Рід зазначив, що ситуація сильно відволікає керівництво JKX Oil & Gas від їх головного завдання - видобутку нафти і газу.

Як повідомляє джерело, близьке до керівництва компанії JKX Oil & Gas витратить близько 2 млн доларів на рік на судові витрати в Гаазі, у зв'язку з чим рада директорів підтримує рішення піти на поступки. Однак при цьому невідомо, на який відсоток знизять суму позову.

Зауважимо, Полтавська газонафтова компанія є дочірнім підприємством британської JKX.Вона веде видобуток на 6 родовищах у Полтавській області. Компанія залишається одним з лідерів в галузі і на ринку України.

Останні показники компанії, розміщені на її сайті, за 2014 рік. Так,у 2014 році показники видобутку нафти склали 42 903 тис. тонн, а газу - 248 млн. 544. м3.

Показати ще новини
Радіо НВ
X