Brexit може побічно послабити економіку України - головний економіст ЄБРР

4 листопада 2016, 09:28
Вихід Великобританії зі складу Європейського Союзу (Brexit) може побічно послабити економіку України та інших країн регіону операцій Європейського банку реконструкції і розвитку (ЄБРР)

Про це повідомив головний економіст банку Сергій Гурієв, передає Інтерфакс-Україна.

"Непряме вплив буде значно більше прямого... Воно не буде катастрофічним, але значним і варта уваги", - сказав він.

Відео дня

Як пояснив Гурієв, відповідні очікування обумовлені передбачуваним після Brexit зниженням добробуту Західної Європи, економіка якої сильно взаємопов'язана з британською.

"Західна Європа дуже сильно пов'язана з Великобританією. Розрив цих зв'язків буде мати значний вплив на такі країни, як Україна, які все більше інтегруються в Європу. Зокрема, і зниження якості життя у Західній Європі буде впливати на попит на український експорт, інвестиції в країну і грошові трансферти, мається на увазі, що кошти ЄС нових членів союзу, а інші фінансові потоки", - зазначив економіст.

Як повідомлялося, ЄБРР очікує зростання економіки України в поточному році на 1,5% і його незначно прискорення до 2% у наступному році.

При цьому банк відзначив раніше, вельми гострої для України проблему - безповоротні кредити, частка яких за рік зросла на 6 п. п. і на червень 2016 року досягла 30%.

Показати ще новини
Радіо НВ
X