Країна, що змінює світ. Як продавати бренд Україна інвесторам після перемоги — шість ідей від Oliver Wyman, Fedoriv, Banda, Tabasco та інших

Україна має високі шанси зробити свій бренд затребуваним серед інвесторів (Фото:колаж НВ)
Що треба зробити, щоб інвестори заговорили про Україну. І чому про це потрібно думати вже зараз
Більше $113 млрд прямих втрат отримала Україна через агресію Росії, підрахували в KSE Institute наприкінці серпня. Українські та міжнародні експерти не перший місяць обговорюють, хто і як вкладатиме кошти у відбудову країни. На конференції у швейцарському Лугано Україна вже презентувала перші ідеї плану з розвитку, відновлення інфраструктури та будівництва житла вартістю $750 млрд. Украй важливим у цьому процесі є й те, як інвестори сприйматимуть нашу державу.
Україна святкує 31 річницю незалежності. Але досі не можна сказати, що у нашої держави було чітке позиціонування у світі. Як продавати в світі бренд Україна після перемоги? Ми вирішили допомогти чиновникам і спитали поради в українських та американських спеціалістів. На запитання НВ відповідають Адріан Сливоцький, Андрій Федорів, Ігор Гут, Дмитро Адабір, Олександр Смірнов та Aнна Аріма.
Адріан Сливоцький
Модерний бренд «Україна» народився 1986 року. Тоді Україна вперше увірвалася в свідомість цілого світу, хоча і в трагічному контексті. Всі чули про Україну. Україна = Чорнобиль. Українці — нещасливці.
Еволюція бренду зробила крок вперед 2004 року. Тоді сталася знана усіма і широко звітована Помаранчева Революція. Українці — любителі свободи, демократії, чесних виборів. Українці готові боротися за ці цінності.
Далі — Революція Гідності. Українці готові жертвувати життям за волю, демократію, за людську гідність. Українці — європейці.
Сьогодні бренд України швидко набирає глибокого значення, потужності та багатогранності. Військо вишколене, відважне, діє розсудливо, діє зосереджено, діє асиметрично.
Політики та дипломати вміють висловитись переконливо, бездоганною англійською. Вміють співпрацювати, вміють вимагати.
Митці спілкуються по всьому світу. Українське кіно — столітнє, прекрасне, з викликом, високоякісне.
Український край — це не тільки пшениця, вугілля, метали, а також софістикована IT-галузь, яка, до речі, відіграє колосальну роль у війні.
Україна — це край волонтерів, їх сотні тисячі, що допомагають тим, хто цього потребує. Це — країна самодопомоги.
Шалено швидкий розвиток бренду — унікальний в світі. Українці — борці, борці за свободу, людську гідність, демократію, за свою культуру, за свою своєрідну ідентичність. Борці, що заіскрили уяву всього світу.