Глава дипломатії ЄС Боррель: ЄС готовий надати Києву 1,2 млрд євро, але потрібно продовжувати співпрацю з МВФ

22 вересня 2020, 17:35
Вы также можете прочесть этот материал на русском языке

Глава дипломатії Євросоюзу Жозеп Боррель заявив, що Україна повинна продовжувати конструктивну співпрацю з МВФ і боротися за верховенство права.

Європейський Союз готовий надати Україні 1,2 млрд євро макрофінансової допомоги, однак для цього країні потрібно конструктивно взаємодіяти МВФ і виконати вимоги, що стосуються верховенства права.

Відео дня

Про це віцепрезидент Європейської комісії, високий представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель заявив 22 вересня на спільній з міністром закордонних справ України Дмитром Кулебою пресконференції в Києві, передає Інтерфакс-Україна.

«Ми також готові надати 1,2 млрд макрофінансової допомоги для того, щоб допомогти вирішенню проблем, які пов'язані з економічним спадом, який викликаний коронавирусной пандемією. Однак для цього Україні необхідно конструктивно взаємодіяти з МВФ, а також виконати всі вимоги, які стосуються посилення верховенства права в Україні », - заявив Боррель.

22 вересня Верховна представник ЄС із закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель почав свій перший офіційний візит в Україну з нагадування про важливість незалежних антикорупційних органів.

Нагадаємо, що 23 липня Україна підписала меморандум з Європейським союзом про порозуміння та кредитну угоду між Україною, Національним банком України та ЄС про отримання макрофінансової допомоги на суму 1,2 млрд євро.

Меморандум про п'яту програмі макрофінансової допомоги передбачає 12-місячний термін. Сам займ видається на 15 років (До 2035 року). Прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявляв, що отримані від ЄС кошти спрямують на підтримку макрофінансової стабільності в Україні і продовження структурних реформ.

Пізніше, 25 серпня Верховна Рада ратифікувала меморандум і кредитну угоду між Україною та Євросоюзом на отримання макрофінансової допомоги від ЄС на суму до 1,2 млрд євро.

Президент України Володимир Зеленський підписав закон № 825-IX про ратифікацію меморандуму і кредитної угоди між Україною і Євросоюзом про отримання макрофінансової допомоги Євросоюзу на суму до 1,2 млрд євро.

Реалізація положень меморандуму і зазначеної угоди дасть можливість залучити додатковий кредитний ресурс ЄС. Кошти планують направити на підтримку макроекономічної стабільності, платіжного балансу та реалізації реформ в державі. Виплата коштів буде здійснюватися двома траншами по 600 млн євро кожен.

Редактор: Люба Балашова

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

poster
Картина ділового тижня

Щотижнева розсилка головних новин бізнесу і фінансів

Розсилка відправляється по суботах

Показати ще новини
Радіо НВ
X