Борг України перед МВФ становить $12 млрд – НБУ

22 січня 2018, 14:44

Загальний борг України перед Міжнародним валютним фондом (МВФ) становить $12,1 млрд.

Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ), передають Українські Новини.

Так, загальна сума зобов'язань України перед МВФ наразі становить $12,1 млрд.

"На сьогодні є зобов'язання Національного банку перед Міжнародним валютним фондом в сумі $7,2 млрд. Існують також зобов'язання Міністерства фінансів перед МВФ у сумі $4,9 млрд", - заявив заступник голови НБУ Олег Чурій.

Відео дня

За даними Нацбанку, загальний обсяг міжнародних резервів НБУ становить $18,8 млрд, тоді як чисті резерви (без зобов'язань перед МВФ) - $6,7 млрд.

Загальна валютна позиція НБУ (активи Нацбанку в інвалюті мінус пасиви) - $9,7 млрд.

Нагадаємо, що в березні 2015 року Україна і МВФ підписали меморандум про економічну та фінансову політику, яку країна має проводити в межах програми EFF. Всього програмою передбачено отримання Україною близько $17 млрд, з яких вже виділено $7,7 млрд.

Так, МВФ висунув чотири вимоги до України для отримання наступного траншу. Київ має ухвалити закон про приватизацію і забезпечити прозорий продаж держактивів, створити антикорупційний суд і врегулювати питання з цінами на газ. Також вимогою була вже ухвалена пенсійна реформа.

У Нацбанку раніше відзначали, що очікують надходження в першому кварталі 2018 року чергового траншу кредиту від МВФ на $1 млрд і до кінця року ще одного - на $1,5 млрд.

Показати ще новини
Радіо НВ
X