Україна подала апеляцію на рішення у справі щодо $3 млрд боргу перед Росією

23 червня 2017, 18:29
Україна подала апеляцію на рішення Високого суду Лондона щодо боргу перед Росією на суму 3 млрд доларів

Про це йдеться в повідомленні прес-служби Міністерства фінансів, передають Українські Новини.

"Сьогодні Міністерство фінансів України подало від імені України в англійський Апеляційний суд необхідні документи для ініціювання апеляційного оскарження рішення англійського суду, прийнятого 29 березня 2017 суддею Блером в судовому процесі по єврооблігаціях на суму 3 млрд доларів. Україна впевнена в аргументах апеляції і у виграші в Апеляційному суді в відповідний термін ", - повідомляє Мінфін.

Відео дня

Слухання апеляції попередньо призначене на другу половину січня 2018 року.

Нагадаємо, уряд Миколи Азарова отримав кредит в рамках домовленостей між президентом РФ Володимиром Путіним і тодішнім президентом Віктором Януковичем у грудні 2013 року. Запозичення було видано за допомогою викупу євробондів України на 3 млрд доларів через Ірландську фондову біржу. У 2015 році російська сторона не прийняла умов щодо реструктуризації боргу, зажадавши від Києва його повернення. Українська влада відмовлялася визнавати борг офіційним і наполягала на його комерційній основі.

Своєю чергою МВФ визнав борг перед Росією офіційним, але заявив, що кредитування України продовжиться, навіть якщо буде оголошений дефолт.

30 грудня 2015-го Кабінет міністрів України ухвалив рішення про введення мораторію на виплату боргу РФ.

Показати ще новини
Радіо NV
X