Боголюбов хоче повернути українське громадянство, від якого відмовився 15 років тому — ЗМІ

24 червня 2019, 11:49

Бізнесмен Геннадій Боголюбов, який 15 років тому відмовився від українського громадянства, звернувся до міграційної служби, щоб знову стати українцем, пише ZN.UA з посиланням на джерело.

За інформацією видання, він звернувся до міграційної служби відразу після повернення в Україну перед другим туром виборів.

У статті наголошується, що Ізраїль, всупереч популярному міфу, видає своїх громадян іншим країнам, причому обвинувачених не тільки в тяжких кримінальних злочинах на зразок вбивства або згвалтування, але і в економічних. У законодавстві Ізраїлю, на відміну від багатьох інших держав, немає заборони на екстрадицію своїх громадян. У цій країні існує спеціальний закон про видачу правопорушників. Ізраїль неодноразово видавав своїх громадян не тільки в США або країнам Західної Європи, але також Росії і навіть України. Що стосується Штатів, то з ними Ізраїль уклав договір про екстрадицію ще в далекому 1962 році.

Відео дня

У Кіпру, громадянство якого є у Коломойського і Боголюбова, також є договір про екстрадицію зі Сполученими Штатами, підписаний в червні 1996 року.

Видання підкреслює, що, на відміну від цих країн, Україна не видає своїх громадян іншим країнам. Це передбачено ч. 2 ст. 25 Конституції України.

Заступник генпрокурора України Євген Єнін зазначив, що «Україна багато разів, в тому числі і протягом останніх кількох років, намагалася ініціювати укладення зі Сполученими Штатами договору про видачу правопорушників, однак США готові на переговори з цього питання лише в разі, якщо Україна готова видавати в США своїх громадян (Сполучені Штати своїх видають, як і Ізраїль, і Кіпр)».

Нагадаємо, сам Боголюбов повідомив в 2017 році в зверненні до українського уряду, що у нього є громадянство чотирьох країн: України, Великої Британії, Ізраїлю та Кіпру.

Як повідомлялося, 21 травня ПриватБанк подав у Канцелярський суд штату Делавер позов до екс-власників — Ігоря Коломойського і Геннадія Боголюбова. Банк звинувачує їх у відмиванні $622,8 млн для покупки активів в США.

До цього, в квітні цього року, видання Daily Beast, писало, що ФБР веде розслідування проти олігарха. За словами співрозмовників, перевіряється, зокрема, його причетність до відмивання грошей. Джерела видання розповіли, що розслідування є масштабним і триває досить давно.

За інформацією ZN.UA, Коломойському і Боголюбову в США закидають порушення спеціального федерального закону про організації, що діють під впливом рекету і корупції. Їх також звинувачують в завданні збитків банку і легалізації на території США сотень мільйонів доларів, отриманих незаконним шляхом, змові, незаконному збагаченні.

Показати ще новини
Радіо NV
X