У BoFA допускають затримку траншу МВФ для України
У BoFA допускають, що Україна отримає новий транш МВФ пізніше, ніж очікувалося.
Аналітики BoFA допускають затримку траншу Міжнародного валютного фонду для України і нову емісію євробондів, передає Інтерфакс-Україна.
У виданому 7 вересня EEMEA Sovereign Credit Viewpoint аналітики дають рекомендацію Underweight (слабкі перспективи) за українськими єврооблігаціями, віддаючи перевагу ВВП-варранти.
Таку позицію аналітики обґрунтували враховуючи потенціал великих купонів в зв'язку з відновленням зростання в 2021 році і потенційними подальшими викупами.
«Спреди України торгуються близько до історичного середнього рівня в порівнянні з аналогами країн, що розвиваються. Однак ми стурбовані тим, що облігації можуть показувати більш низьку динаміку з урахуванням можливих затримок підтримки МВФ і потенційного випуску », - відзначають аналітики.
У BoFA відзначили, що недавно Україна викупила варранти і допустила можливість повторення такої операції, можливо, в «істотних» обсягах. Аналітики припускають, що для такого викупу і для бюджетних цілей може бути здійснений ще один випуск єврооблігацій на $1-1,5 млрд на додаток до розміщених в кінці липня на $ 2 млрд.
Відзначається, що Україна може згенерувати серію негативних новин з-за можливої затримки запланованого на вересень першого перегляду програми співпраці з МВФ stand by, запланованого на цей місяць.
На думку аналітиків, прогрес з МВФ ймовірно вимагатиме повної ясності в питанні Національного антикорупційного бюро після недавнього постанови Конституційного суду про неконституційність призначення Артема Ситника директором агентства. Крім того, відзначається ситуація із затримкою перегляду, прийняття бюджету на 2021 рік.
У той же час в документі BoFA відзначається поліпшення ситуації щодо побоювань з приводу податково-бюджетної політики і незалежності НБУ після нових призначень, а також стабільної політики в питаннях грошово-кредитної політики і виведення банків з ринку.
Раніше в НБУ заявляли, що очікують місію МВФ «найближчим часом» і планують отримати гроші від МВФ до кінця цього року.
У липні джерела НВ Бізнес повідомляли, що МВФ міг заморозити програму stand-by для України. Побоювання з приводу позиції МВФ щодо України виникли тоді через ситуацію навколо зміни керівництва Нацбанку.
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.