Bloomberg спрогнозував значні зміни на ринку сировини в 2018 році через блокчейн

15 грудня 2017, 09:03
Технологія блокчейн сьогодні сприяє зростанню фінансових ринків у зв'язку з подорожчанням bitcoin. Уже в 2018 році ця цифрова система обліку готова зробити те ж саме для ринків сировини, таких як продовольство та енергетика

Про це пише Bloomberg.

"Біткоін вказує спосіб масової зміни для товарних бізнесів", - пише видання. Зокрема, використання блокчейна може скоротити торговельні витрати, зменшити кількість документів, а також дозволяє забезпечити більшу безпеку і мінімізувати ризик шахрайства.

Відео дня

Видання зазначає, що такі компанії, як BP Plc, ABN Amro Group NV і Mercuria Energy Group Ltd, оголосили минулого місяця, що адаптують блокчейн для оптимізації транзакцій з фізичною енергією.

У жовтні чотири банки приєдналися до венчурного фонду, заснованого UBS Group AG і International Business Machines Corp, щоб використовувати цю технологію на платформі для глобальної торгівлі товарами.

А трейдери Natixis SA і Trafigura Group Ltd. в березні повідомили, що використовують блокчейн для своєї системи купівлі та продажу нафти.

"Ми говоримо про ці величезні зміни в той час, коли вони як раз відбуваються", - сказав виконавчий директор Reality Shares Inc Ерік Ервін, який створив індекс для оцінки вигоди від переходу компаній на новітню технологію.

Видання нагадує, що блокчейн - це онлайн-система обліку, яка фіксує транзакції, використовуючи шифрування для гарантії захисту і водночас дозволяючи мережі користувачів підтверджувати операції.

Фермери вже бачать можливості. Зокрема Bloomberg пише, що уряд України оголосив в жовтні, що буде використовувати блокчейн-технологію в системі реєстрації сільськогосподарських земель, тому що нинішня система вразлива перед шахрайством, що може привести до суперечок власників.

В Африці на південь від Сахари компанія-виробник добрив і власник пунктів обміну валют використовують цю технологію для розробки сільськогосподарської товарної платформи.

Мічиганський державний університет підрахував, що шахрайство у глобальній харчовій промисловості завдає щорічних збитків у 40 мільярдів доларів. У компанії IBM говорять, що співпрацюють з деякими великими корпораціями, такими як Wal-Mart Stores Inc., Nestle SA, Tyson Foods Inc., Unilever NV і McCormick & Co., яких цікавить використання блокчейну.

Нагадаємо, в червні Кабінет Міністрів України схвалив переведення ведення Державного земельного кадастру на технології захисту інформації Blockchain.

Також раніше повідомлялося, що держпідприємство Система електронних торгів арештованим майном (СЕТАМ) провело перший в світі аукціон за допомогою технології blockchain, яка унеможливлює зміну даних в системі.


Blockchain - це спосіб зберігання даних або цифровий реєстр транзакцій, угод, контрактів.

У разі його використання цифрові записи об'єднуються в "блоки", які потім зв'язуються криптографічно і хронологічно в "ланцюжок" за допомогою складних математичних алгоритмів.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Процес шифрування, відомий як хешування, виконується великою кількістю різних комп'ютерів, що працюють в одній мережі.

Тільки-но реєстр буде оновлено і утворено новий блок, його вже неможливо змінити.

Таким чином, підробити його неможливо.

Показати ще новини
Радіо НВ
X