Блокада Донбасу: Гройсман роз'яснив наслідки акції і вимагає пустити критичні для України товари
На засіданні уряду Гройсман підкреслив, що від цих поставок залежить робота металургії, в якій зайнято 300 тисяч осіб і яка забезпечує значну частку експорту та валютних надходжень у країну, пише Інтерфакс-Україна.
"Якщо Авдіївський коксохім міг зупинитися від обстрілу росіян, то тепер він може зупинитися, так як у нього немає сировини для роботи", - підкреслив глава Кабміну.
При цьому він додав, що в Україні в структурі виробництва електроенергії понад 30% припадає на електроенергію з вугілля, а окремі міста, зокрема Київ, Харків, Черкаси та Чернігів, серйозно залежні від вугілля в плані забезпечення теплом.
"Антрацитове вугілля видобувається на тимчасово непідконтрольній нам території. Щоб провести модернізацію, відмовитися від цього вугілля і перейти на газову групу, яка видобувається на підконтрольній території, нам потрібно 3-5 років і кожен рік інвестиції в розмірі не менше 15 млрд грн", - пояснив прем'єр.
Гройсман також повідомив, що уряд проводить політику диверсифікації поставок енергоресурсів, але на ці процеси потрібен час.
"Деякі українці власними руками хочуть зірвати опалювальний сезон і спровокувати віялові відключення електроенергії. Це неприпустимо, треба розмежувати боротьбу з контрабандою та боротьбу з українським народом", - резюмував він.
Нагадаємо, 25 січня ветерани АТО заблокували залізницю Луганськ-Лисичанськ-Попасна на ділянці Гірське-Золоте для припинення торгівлі з незаконними збройними формуваннями. Учасники блокади заявили, що не будуть пропускати метал, вугілля, деревину, а також промислові партії алкоголю і сигарет.
Пізніше активісти погодилися пропускати вагони з вугіллям за умови посилення контролю над тим, що провозиться на окуповані території.
У свою чергу 26 січня прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом блокування залізниці в Луганській області на лінії розмежування за ч. 1 ст. 279 Кримінального кодексу України (блокування транспортних комунікацій).
Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.