Бюджетний комітет Київради потрапив до лещат регламенту

18 жовтня 2016, 19:00
Новий порядок стягування пайового збору схвалено пасивно і без жодної правки

Сьогодні, 18 жовтня, бюджетна комісія розглядав новий порядок стягування пайового внеску з забудовників, підготовлений ініціативною групою на чолі з депутатом Київради від Самопомичи Ольгою Балицькою.

Відео дня

Новий порядок передбачає зниження ставки внеску на розвиток нежитлової нерухомості для забудовників з 10% до 4%. Він також позбавляє бюджетну комісію права у ручному режимі знижувати суму внеску забудовників за своїм розсудом, а також передбачає розрахунок внеску за єдиною формулою онлайн.

Раніше окремі депутати бюджетної комісії виступали проти нового порядку. Перший заступник голови Київської міськадміністрації Геннадій Пліс, каже, що це може пояснюватися бажанням зберегти існуючий порядок. А через нього, за його словами, місто втрачало близько ₴2 млрд на корупційних схемах.

На вчорашньому засіданні не обійшлося без протистояння. Члени комісії внесли безліч суперечливих поправок і навіть пропонували залишити за собою право звільнити забудовників від сплати збору. Але в підсумку ця поправка не пройшла.

Втім, і інші поправки, навіть ті, за які проголосували члени комісії, у підсумку новий порядок внесені не будуть (якщо інакше не вирішать автори проекту). Тому що, проголосувавши за них, депутати не підтримали і не відхилили порядок в цілому. А значить, згідно з новим регламентом, законопроект буде винесений на сесію Київради у первісному вигляді.

Правда, за словами Балицької, він ще повинен бути схвалений юридичним департаментом. Крім того, автор не виключає можливості внесення підтриманих комісією компромісних правок.

Втім, протистояння навколо пайового внеску у Києві може завершитися абсолютно несподівано. Вчора Верховна рада в першому читанні прийняла законопроект №3610 про регулювання містобудівної діяльності. У ньому пайовий внесок зовсім скасовується на державному рівні.

«Якщо це відбудеться, то це повністю вирішить проблему. З іншого боку, враховуючи досвід, ситуацію, відсутність єдиного підходу до проблеми, процес може затягнутися на місяці або навіть роки. І функціонери, і суспільство повинні "дозріти" до повної відмови від анахронізмів радянського союзу і перенести пайовий внесок до складу податку на нерухомість/плати за землю», – говорить Балицька

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X