Бізнесмени Кауфман та Грановський "посварилися"

21 серпня 2017, 20:07
Колишній акціонер Платинум Банку судиться із екс-власником Фінбанку через збитки

Приморський райсуд м. Одеси розгляне позов Григорія Гуртового до бізнесмена Олександра Грановського.

У судовому позові йдеться про стягнення збитків. Але сума позовних вимог та їх передумови в доступних наразі судових матеріалах не уточнюються, пише Finbalance .

Відео дня

Нагадаємо, як писав НВ Бізнес, Гуртовий був визнаний контролером збанкрутілого Платинум Банку. У серпні 2016 року бізнесмен Борис Кауфман, якого вважали основним власником Платинуму ще з 2013 року, подав до Національного банку пакет документів для начебто купівлі більше 75% акцій банку через підконтрольні йому компанії. Але НБУ так і не погодив Кауфману придбання акцій.

Станом на 10 січня 2017 року власниками істотної участі були визнані Кауфман та Гуртовий "незалежно від формального володіння". Таким чином, Платинум до останнього мав непрозору структуру власності.

Одночасно Кауфман та Грановський є давніми партнерами по бізнесу. Зокрема, Кауфман тривалий час значився серед міноритарних акціонерів банку Грановського – збанкрутілого Фінбанку.

При цьому, між двома фінустановами відбувалися сумнівні продажі активів. Наразі поліція завела кримінальне провадження щодо сумнівного продажу Фінбанком активів для Платинум Банку.

Відповідно до ухвали Приморського райсуду м. Одеси, слідчі встановили, що посадові особи Фінбанка з 16 лютого по 16 квітня 2015 року, за погодженням із НБУ, здійснили продаж активів на користь комерційного банку Платинум.

Продаж частини активів вартістю 1,03 млрд грн здійснювався без ПДВ. Згідно акту податкової перевірки, Фінбанк, згідно договорів про відступлення прав вимоги, передало на адресу Платінум Банк 71 кредитний договір на загальну суму 1,2 млрд грн.

Нагадаємо, у липні поточного року НБУ також звернувся до суду з позовами до Григорія Гуртового про стягнення заборгованості. Поки не уточнюється, про яку заборгованість, і на яку суму йде мова. НБУ також подав до Господарського суду Києва позов до екс-власника Платинум Банку – компанії PT Platinum Public Limited (Кіпр) з вимогою стягнути 71 млн грн.

Показати ще новини
Радіо NV
X