Бізнес за рік вивів з України $1,8 млрд дивідендів

5 січня 2018, 08:18

Обсяги репатріації бізнесом дивідендів у 2017 році дещо перевищили прогнози Національного банку України (НБУ) і склали $1,8 млрд.

Про це повідомив заступник глави Національного банку України Олег Чурій в ефірі Радіо Вести, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, сума репатріації дивідендів становила $1,8 млрд.

Відео дня

"Це трохи більше, ніж ми очікували. Ми побачили збільшений обсяг репатріації наприкінці року, можливо, тому що ми дозволили репатріацію дивідендів до 2014 року. Напевно, компанії почали більш активно виводити дивіденди наприкнці року, але загалом ми не бачимо проблем в тому, що сума виявилася більшою, ніж ми очікували ", - додав Чурій.

Заступник голови Нацбанку зазначив, що репатріація дивідендів є одним з головних напрямків валютної лібералізації НБУ і регулятор планує збільшення ліміту за репатріацією, який зараз становить $5 млн на місяць для бізнесу.

Однак для цього НБУ потрібно оцінити можливий відтік валюти і вплив цього відтоку на валютний ринок. За словами Чурія, вже найближчим часом банкам будуть направлені запити щодо бажання їх клієнтів з репатріації дивідендів за 2017 рік. Після чого у регуляторі дадуть оцінку зібраній інформації і на її підставі проводитимуть лібералізацію.

Раніше повідомлялося, що з червня 2016 року бізнес вивів із України $2,1 млрд дивідендів.

Нагадаємо, у квітні 2016 року НБУ зняв заборону на репатріацію дивідендів в рамках лібералізації валютного регулювання.

14 листопада НБУ пом'якшив вимоги до бізнесу з репатріації дивідендів за кордон в іноземній валюті.

Показати ще новини
Радіо НВ
X