Бізнес-уроки коронакризи. Чому пандемія навчила підприємців — сім кейсів топ-менеджерів

13 грудня 2020, 09:38
НВ Преміум

Керівники семи великих компаній, що входять до ЄБА, розповідають, як їхні структури пережили коронавірусний рік, чого він їх навчив, і що буде з бізнесом далі, пише журнал НВ.

В еликий бізнес, який працює в Україні, вміє об'єднуватися, адже часто йому доводиться брати на себе роль основного джерела змін у країні. Доказом тому існування є Європейської бізнес асоціації (ЄБА) — найбільшого об'єднання подібного профілю на берегах Дніпра.

Відео дня

ЄБА з’явилася у 1999 році за підтримки Європейської комісії, виконавчого органу Євросоюзу. Сьогодні асоціація об'єднує 1.031 компанію із найрізноманітніших сфер — від логістики й агробізнесу до енергетики і медицини. Її представництва працюють у Києві, Харкові, Дніпрі та Львові.

В ЄБА працюють 24 профільних комітети, які до деталей знають ситуацію у різних галузях вітчизняної економіки і мають бачення їх майбутнього.

Асоціація бачить свою місію у тому, щоб спільними зусиллями покращувати інвестклімат у країні в інтересах бізнесу та суспільства. Вона аналізує всі основні законопроєкти, які проходять через Верховну Раду і стосуються ділової сфери. Аналогічну роботу ЄБА проводить і щодо рішень уряду.

У фокусі уваги представників асоціації перебувають: використання касових апаратів для малого і середнього бізнесу, тарифи на залізничні перевезення, регулювання фармацевтичної галузі, боротьба з тіньовим імпортом, податкові ініціативи уряду, співпраця з МВФ.

А цього року, 21-му для ЄБА, однією з основних тем для її членів стала коронакриза і її вплив як на бізнес, так і на економіку.

НВ поспілкувався із сімома топ-менеджерами найбільших компаній, що входять до асоціації, поставивши їм п’ять однакових запитань:

  1. Які головні висновки з коронакризи ви для себе зробили?
  2. Що було найскладнішим у процесі подолання негативного впливу коронакризи на вашу компанію — управління фінансами, рішення у сфері нерухомості, цифровізація, нові способи комунікації з командою — і чому?
  3. Хто став головним переможцем економічних процесів 2020 року, а хто — головним переможеним?
  4. У чому полягає консенсус українського бізнесу? Яка ідея, що стосується сьогодення і майбутнього національної економіки, для нього об'єднавча?
  5. Які ваші особисті цілі на 2021 рік?

І ось що вони відповіли.

Показати ще новини
Радіо НВ
X