Ситуація дуже різна. Як бізнес сплачує податки під час війни — Гетманцев

13 квітня 2022, 10:31
Данило Гетманцев каже, що деякі працюючі зараз компанії не сплачують податки, прикриваючись військовим становищем (Фото:НВ)

Данило Гетманцев каже, що деякі працюючі зараз компанії не сплачують податки, прикриваючись військовим становищем (Фото:НВ)

Багато компаній платять наперед, інші ще не подали звіти про прибуток за минулий рік

Ми звернулися до багатьох компаній із проханням сплатити податки заздалегідь, повідомив під час онлайн-зустрічі з підприємцями голова комітету ВР з фінансів та податків Данило Гетманцев. «Люди платять податки наперед, люди допомагають, люди розуміють. Є такі компанії, які обнулили рахунки. Причому обнулюють рахунки, не маючи бізнесу та розуміючи, що їхню роботу у найближчі півроку не можна відновити», - каже він. А з іншого боку, є компанії, які за майже мирний місяць лютий не подають декларацію, посилаючись на військові дії. Не подають декларації з прибутку за 2021 рік.

Відео дня

Безперечно, якщо під час обстрілу офіс зруйнований або в регіоні йдуть бойові дії, у нас не може бути жодних претензій, зазначає Гетманцев. І, навпаки, треба допомагати людям пережити цю трагедію. «Але якщо компанія розташована в Чернівцях, і в Чернівцях, дякувати Богу, немає обстрілів, то, напевно, посилатися на військові дії і не подавати декларацію за 2021 рік з податку на прибуток, то це щонайменше аморально», - наголосив він.

Гетманцев повідомив, що звертатиме увагу на такі факти та боротиметься з такими проявами. «Я хочу, щоб ви це зрозуміли. Це для всіх одне лихо. І ви у Чернівцях не вистоєте, якщо, не дай боже, впаде Київ. Усі мають сплачувати податки. Якщо і ми це розуміємо, у березні немає доходу, немає прибутку, то немає податків», - сказав він. Але якщо компанія працює і отримує прибуток, це питання не лише моралі. Це питання права, податкового права щодо сплати податків.

Показати ще новини
Радіо NV
X