Після Авакова. Бізнес назвав вісім пріоритетів для нового міністра внутрішніх справ
Бізнес-спільнота звернулася до новопризначеного голови МВС Дениса Монастирського з пропозиціями щодо вирішення найбільш гострих та назрілих проблем.
Про це йдеться у зверненні Європейської Бізнес Асоціації.
«Аби вже зараз надати новому міністру дороговкази від бізнесу для формування ефективної роботи правоохоронних органів та забезпечення рівних правил гри в країні, бізнес-спільнота підготувала 8 питань, які вже зараз потребують вирішення (і хоча вони і здаються точковими, проте можуть слугувати поштовхом для подальшої роботи)», — сказано у ньому.
1. Посилення боротьби з крадіжками на національних та регіональних дорогах.
2. Створення спеціалізованого департаменту, який буде займатися питаннями захисту прав інтелектуальної власності.
3. Сприяння боротьбі з контрафактом, тіньовим та сірим ринком. До прикладу, стихійними ринками, де наразі ніхто не контролює якість товарів, а більшість продукції продається фальсифікованою (кава, спеції, тютюнові вироби, побутова хімія).
4. Врегулювання ситуації з електронною комерцією, посилення відповідальності для бізнесу, який порушує вимоги законодавства про електронну комерцію, налагодження співпраці кіберполіції з представниками Держпродспоживслужби та іншими контролюючими органами.
5. Цифровізація роботи МВС — спрощення отримання дозвільних документів та переведення більшості процедур в онлайн, наприклад, електронної повістки на допит, оформлення, видачі дозволів та перереєстрації дозволених видів зброї, отримання довідок про несудимість, тощо. Крім того, налагодження тих функцій, що вже працюють онлайн. Наприклад, вирішення ряду проблем при електронному оформленні належного користувача транспортного засобу. Адже керівники підприємств продовжують отримувати штрафи замість водіїв транспортних засобів. Окрім того, не завжди в електронній системі виходить замінити одного водія на іншого, які використовують транспортні засоби підприємства.
6. Вирішення проблеми незаконної забудови. Раніше для вирішення цієї проблеми при Кабміні вже створювали Міжвідомчу робочу групу, до складу якої входили народні депутати, представники МВС, Міністерства розвитку громад, Мін'юсту, НБУ, Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку та КМДА. Проте, питання все ж залишається.
7. Усунення можливості правоохоронних органів зловживати повноваженнями, наприклад, при реалізації права на застосування до підприємців таких заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасове вилучення і арешт майна.
8. Зміна фінансування та підконтрольності деяких служб. Так, наприклад, КП Морська пошуково-рятувальна служба (МПРС) фінансується за рахунок корабельного збору. Проте світові практики свідчать, що забезпечення безпеки мореплавства в частині здійснення аварійно-рятувальних робіт фінансується за рахунок державного бюджету. Тож варто віднести МПРС до сфери функціонування Держслужби з надзвичайних ситуацій, діяльність якої спрямовується та координується Кабміном через МВС.

Як повідомлялося, раніше бізнес-спільнота, об'єднана Європейською Бізнес Асоціацією, сформулювала свої очікування від новопризначених міністрів економіки, інфраструктури та охорони здоров’я.