Бізнес-омбудсмен розповів, за яких умов економіка України за 15 років зможе наздогнати польську

9 січня 2020, 14:58

Для прискорення економічного розвитку України необхідно реалізувати всі рішення Угоди про асоціацію з ЄС, вважає бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький.

Бізнес-омбудсмен Марчін Свенчицький вважає, що українська економіка за дотримання ряду умов може досягти рівня польської через 15 років. Про це він заявив в інтерв'ю РБК-Україна.

Відео дня

Відповідаючи на питання, що він думає про оцінки Світового банку, згідно з якими Україна досягне рівня Польщі за нинішніх темпів економічного зростання через 50 років, Свенчицький сказав: «Я здивований… Упевнений, що Україна може швидше досягти рівня Польщі. Але потрібно домагатися, щоб суди стали незалежними. Важливо вести ефективну боротьбу з корупцією. Також треба реалізувати всі рішення Угоди про асоціацію з Євросоюзом. Корисно було б з боку ЄС до кінця відкрити європейський ринок для України, тому що поки діють квоти та інші обмеження».

Бізнес-омбудсмен зазначив, що Україна має активніше залучати іноземних інвесторів.

«Це був дуже важливий момент у розвитку Польщі. Справа в тому, що іноземні інвестори привезли в країну нові технології, нові канали співпраці з глобальним бізнесом, нові можливості виходу на міжнародні ринки. І це підтримало прогрес», — сказав він.

«Важливо прибирати бар'єри для розвитку економіки. Такий бар'єр є, наприклад, для аграрного бізнесу щодо експорту продуктів харчування. Там діють квоти, високі митні збори. […] Свого часу бачив цікаві розрахунки. Якщо аграрний ринок ЄС повністю відкриють для українських товарів, то економічна користь для України буде вищою, ніж вся допомога, яку ЄС зараз надає Україні», — сказав бізнес-омбудсмен.

За його словами, також важливо запустити ринок землі.

«Думаю, що якщо Угода про асоціацію з ЄС буде повністю реалізована, то імідж України істотно покращиться. В результаті країна стане цікавою для міжнародного бізнесу, який може реалізовувати нові проекти в країні. Наприклад, іноземці можуть звернути увагу на IT, оскільки тут високий рівень освіти. В цілому, якщо в країні політична і економічна обстановка буде стабілізована, а економіка буде відкрита для співпраці з іншими країнами, то знадобиться буквально п’ятнадцять років, щоб Україна досягла рівня Польщі «, — резюмував Свенчицький.

Показати ще новини
Радіо NV
X