Бізнес-омбудсмен отримав першу тисячу скарг від українського бізнесу

22 липня 2016, 11:58
Рада бізнес-омбудсмена отримав першу тисячу скарг від українських підприємців за 14 місяців роботи в Україні. З них успішно закрито 455 справ. Прямий економічний ефект роботи установи з 15 співробітників склав 3,5 млрд. грн

Про це повідомляється в офіційному прес-релізі.

Найбільше скарг надіслали компанії зі сфер промислового виробництва, оптової торгівлі, сільського господарства, гірничої видобутку, а також приватні підприємці. Найчастіше бізнес-омбудсмена скаржилися представники середнього і малого бізнесу (78%) з українським капіталом (82%).

Відео дня

Активніше скаржилися в місті Києві, Київській, Харківській, Дніпропетровській, Одеській і Запорізькій областях. Найменше скарг надійшло з Хмельницької, Чернівецької областей та АР Крим.

Не втрачають своєї актуальності складні відносини бізнесу з органами місцевого самоврядування. Спектр проблемних рішень цих органів щодо земельних питань і регулювання роботи малого бізнесу в регіонах. Слабкою ланкою продовжують бути відносини з силовими структурами, пов'язані з перевищенням повноважень під час обшуків і з відкриттям кримінальних проваджень з метою тиску на бізнес.

Серед позитивних тенденцій – зменшення кількості скарг реєстрації бізнесу та прав власності. Останнім часом зменшилася кількість скарг бізнесу на отримання дозволів і ліцензій.

Слід зазначити, що відсоток виконаних рекомендацій СБО зріс з 64% у першому кварталі до 70% до кінця другого кварталу 2016 року.

Також рада підписав шість меморандумів про партнерство і співробітництво з державними органами: Державної регуляторної службою, Державною фіскальною службою, Міністерством юстиції, Національним антикорупційним бюро, Міністерством екології та природних ресурсів, Київською міською державною адміністрацією.


Порада бізнес-омбудсмена – незалежний постійно діючий консультативно-дорадчий орган Кабінету Міністрів України (постанова №691 від 26 листопада 2014 і Меморандум про взаєморозуміння для української Антикорупційної ініціативи від 12 травня 2014), започаткований з метою створення прозорих умов роботи державних та місцевих органів влади, державних і підконтрольних державі компаній, а також для запобігання корупції.

Рада фінансується через мультидонорский рахунок ЄБРР, відкритий у 2014 році з метою створення комфортних умов ведення бізнесу для українських підприємців. Країни-донори – Великобританія, Німеччина, Данія, Нідерланди, Польща, США, Фінляндія, Франція, Швеція, Швейцарія і Японія.

Приєднуйтесь до нас у соцмережах Facebook, Telegram та Instagram.

Показати ще новини
Радіо НВ
X