Споживання електроенергії для майнінгу біткоїнів зросло в 66 разів з 2015 року — Citi

14 квітня 2021, 13:07

Для майнінгу біткоїнів зараз витрачається в 66 разів більше електроенергії, ніж в кінці 2015 року. Пов’язані з цим процесом викиди вуглецю, ймовірно, будуть викликати все більше уваги.

Про це пише Bloomberg з посиланням на звіт фінансового конгломерату Citigroup.

Станом на середину квітня споживання електроенергії для пов'язаних з криптовалютою біткоїн цілей досягло 143 терават-годин в річному вираженні. Це приблизно на 4% е/е більше, ніж виробила Аргентина в 2019 році, йдеться в звіті Citigroup з посиланням дані Центру альтернативних фінансів при Кембриджському університеті.

Відео дня

«У міру зростання вартості біткоїна має зростати і його енергоспоживання», - відзначають аналітики Citigroup.

Викиди вуглецю, пов'язані з криптовалютою, викликають занепокоєння у борців зі зміною клімату на тлі сплеску майнінгу біткоїнів у Китаї, де електрика для таких операцій частково виробляється вугільними електростанціями. За прогнозом Citigroup, активізація майнінгу біткоїнів може привести до введення обмежень через вплив на клімат.

Нагадаємо, що останніми днями біткоїн дорожчає напередодні лістингу найбільшої в США криптовалютної біржі Coinbase, який пройде сьогодні на біржі NASDAQ. Сьогодні вперше в історії курс біткоїна перевищив $64 000.

Показати ще новини
Радіо НВ
X