Bitcoin вперше в історії став дорожчим за золото

3 березня 2017, 10:53
Вчора, 2 березня, вартість кріптовалюти біткойн (Bitcoin) вперше перевищила ціну за одну тройську унцію золота на світовому ринку

Про це свідчать дані торгів, пише РИА Новости.

Так, станом на 19:46 за Києвом 2 березня вартість біткойна на торгах електронної біржі Kraken зростала на 2,45%, до $1255/біткойн. Ціна квітневого ф'ючерсу на золото на нью-йоркській біржі Comex знижувалася на $17,20, або на 1,38% – до $1232,80/тройська унція.

Відео дня

Головний виконавчий директор і засновник CryptoCompare Чарльз Хейтер (Charles Hayter) вважає, що зростання вартості кріптовалюти пов'язане зі збільшенням попиту на неї. Інвестори купують біткойн як безпечний актив або, коли акції знижуються, пише агентство MarketWatch.

На курс біткойна також позитивно впливають очікування того, що Комісія з цінних паперів і бірж США (SEC) схвалить реєстрацію першого біржового інвестиційного біткойн-фонду Winklevoss Bitcoin. Рішення відомство має прийняти до 11 березня.

Нагадаємо, що в кінці 2016 року курс кріптовалюти Bitcoin до долара США вперше за майже три роки піднявся вище позначки $930.

У перші дні 2017 року курс біткойна перевищив психологічно важливу позначку в $1000 вперше за 4 роки. У минулому році криптовалюта зросла в ціні більш ніж удвічі, а сума всіх біткойнів у світовому обігу досягла рекордних $14 млрд.

Також на початку січня курс кріптовалюти обвалився на 10% після того, як китайська влада підтвердила плани перевірки бірж, на яких проходять торги криптовалютами.

А 24 лютого біржовий курс кріптовалюти Bitcoin пробив історичний максимум і склав $ 1,183.


Bitcoin створений у 2008 році програмістом або групою програмістів, відомим під ніком Сатосі Накамото. Є однією з найпопулярніших альтернатив традиційним валют. Він являє собою програмний код, який не регулюється ні однією країною або банківським наглядовим органом у світі. Не має єдиного емісійного центру. При цьому емісія біткойнів обмежена алгоритмічно: теоретично кожен власник потужного комп'ютера може "добути" біткойни шляхом використання обчислювальних потужностей, однак існує граничний обсяг загальної кількості грошей в обігу.

Показати ще новини
Радіо NV
X