Більшість країн, які провели успішну податкову реформу, не слухали МВФ – Перша шпальта

9 березня 2016, 10:37
Як заявив екс-віце-прем'єр і екс-міністр фінансів Болгарії Сімеон Дянков в інтерв'ю програмі Перша шпальта, чиїм партнером виступає Новий час, більшість країн Євросоюзу, які провели успішну ліберальну податкову реформу робили її всупереч вимогам Міжнародного валютного фонду

«Насамперед, хочу нагадати, що МВФ історично помилявся у питанні податкової реформи в нашому регіоні. Ряд країн, в першу чергу Естонія, Словаччина, Болгарія, коли вони радикально змінювали податкову систему чули від МВФ, що реформи не спрацюють. Мовляв, не варто їх проводити. Ці країни не послухалися МВФ і в підсумку провели успішні реформи», -- заявив Дянков.

Відео дня

Втім, експерт підкреслив, що значно знижувати податкове навантаження можливо тільки у випадках, коли економіка росте, а не падає зі швидкістю 10-15% на рік як це було в минулому році. Бізнесу для того, щоб виходити з тіні - треба відчувати зростання, тобто збільшення доходів. «Це чиста психологія. У Болгарії ми істотно знизили ставки - до 10%, разом з податком на прибуток. Але ми зробили це тоді, коли економіка демонструвала істотне зростання», - пояснив чиновник.

Дянков порадив Україні менше слухати Міжнародний валютний фонд в частині реформи податкової системи. Коментуючи можливість того, що Фонд взагалі не дасть грошей, якщо Україна все-таки почне радикальну податкову реформу екс-віце-прем'єр і екс-міністр фінансів Болгарії заявив: «Цього боятися не варто. Я працював з МВФ, а також п'ятнадцять років зі Світовим банком. Так ось, люди, які працюють там - дуже консервативні у своїх рішеннях. Вони побоюються радикальних реформ, кажучи при цьому: «Ні, у вас нічого не вийде!» Але в нашому регіоні, особливо в країнах які відстають на шляху реформ, слід діяти радикально. Інакше ми ніколи не наздоженемо Європу».

Щодо інфляції за словами Дянкова з нею можна легко впоратися, якщо вдатися до політики currency board. Гривню треба прив'язати до євро. І сказати: з завтрашнього дня євро буде коштувати, скажімо, тридцять гривень. Тобто, слід прив'язати національну валюту до євро раз і назавжди. Треба прийняти закон, поки існує Єврозона, гривня буде прив'язана до євро. «МВФ також не схвалює такий підхід. Але Естонія і Болгарія його застосували. І за два-три місяці інфляція впала до нуля», -- сказав Дянков.

Крім того, у програмі дивіться інтерв'ю генерального директора Smart Maritime Group Василя Федіна.

А також дискусію про те, як заборона реклами ліків змінить ситуацію на ринку в якій брали участь виконавчий директор асоціації AIPM Ukraine Володимир Ігнатов і голова комітету з охорони здоров'я Європейської бізнес асоціації Наталія Сергієнко.

Також у програмі «розбір польотів» від Майкла Щура.

Програма Перша шпальта виходить на каналі UA: Перший в партнерстві з журналом Новий Час.Показати ще новини
Радіо NV
X