Більшість IT-компаній Львова працюють із замовниками з США та Західної Європи - дослідження

23 грудня 2015, 14:21
У Львові працює вже майже 200 IT-компаній, а головними ринками збуту для більшості з них є США та країни Західної Європи

Про це йдеться в дослідженні Lviv IT Research, проведеного львівським IT-кластером спільно з соціологічним агентством Фама.

Згідно з даними дослідження, 88% зі 192 львівських ІТ-компаній працюють на умовах аутсорсингу. В місті всього кілька великих IT-компаній, в яких працюють понад 400 осіб, однак велика кількість маленьких і мікрокомпаній - з кількістю співробітників не більше 110 та 10 осіб відповідно.

Відео дня

© itcluster.lviv.ua
© itcluster.lviv.ua Фото:

Серед головних ринків збуту таких компаній - США (50%), країни Європи (35%), Канада (8%), країни Азії (5%) і Україна (2%).

© itcluster.lviv.ua
© itcluster.lviv.ua Фото:

"Львівські ІТ-компанії працюють із тими регіонами, котрі найбільш відкриті до роботи із аутсорсинговими моделями бізнесу. На сьогодні такою країною є Америка, вона в центрі розвитку ІТ-технологій. У Європі також багато країн із розвинутим ІТ, як наприклад, Великобританія, Скандинавія, Німеччина та Бенілюкс. У цих державах потужно розвиваються інформаційні технології, проте вони не такі відкриті, як США і суттєво менші за розміром, хоч і мають певну квоту в аутсорсингу України", - пояснив співзасновник компанії SoftServe Тарас Кицмей.

Згідно з експертними оцінками й результатами опитування директорів IT-компаній, оборот галузі в 2015 році склав близько $280-300 млн, що дорівнює 2,7% ВРП Львова і 1,3% ВРП Львівської області.

© itcluster.lviv.ua
© itcluster.lviv.ua Фото:

© itcluster.lviv.ua
© itcluster.lviv.ua Фото:

© itcluster.lviv.ua
© itcluster.lviv.ua Фото:

Мінімальний середньомісячний дохід IT-фахівця у Львові становить $150, максимальний - $4500. Найнижчі зарплати в структурі IT-компаній у HR-менеджерів і рекрутерів, найвищі - у архітекторів IT-рішень (Solution architect) і керівників команд (Tech lead, Team lead).

© itcluster.lviv.ua
© itcluster.lviv.ua Фото:

© itcluster.lviv.ua
© itcluster.lviv.ua Фото:

За даними дослідження, у Львові проживає і працює до 15 тисяч айтішників. Втім, одна з найбільших проблем галузі - кадровий голод. Висококваліфіковані кадри їдуть за кордон, а на ринку праці України зростає конкуренція, оскільки попит перевищує пропозицію. У зв'язку з цим компанії намагаються активніше займатися профорієнтацією студентів і активізувати ринок освіти для підготовки фахівців.

В рамках дослідження було опитано 400 IT-фахівців і понад 40 директорів IT-компаній, проведено 20 експертних інтерв'ю та проаналізовано 192 компанії. Максимальна похибка вибірки не перевищує 5%.

Нагадаємо, в Мережі з'явився безкоштовний профорієнтаційний тест, який допомагає визначити схильність до різних професій в галузі інформаційних технологій (IT).

Показати ще новини
Радіо NV
X