Білорусь попросила РФ рефінансувати держборг на $ 600 мільйонів — ЗМІ

1 вересня 2020, 16:48

За даними джерела Інтерфакс-Захід, Білорусь відправила офіційну заявку уряду РФ на рефінансування держборгу на $600 млн.

Білорусь відправила російському уряду офіційну заявку на рефінансування державного боргу республіки перед Росією в 2021 році. Про це пише Інтерфакс-Захід з посиланням на знайоме з переговорним процесом джерело у фінансових колах.

Відео дня

«Білоруська сторона направила в уряд Росії заявку з проханням про рефінансування державного боргу перед РФ в 2021 році. Сума зобов'язань Білорусі перед Росією в наступному році становить $600 млн », - повідомило джерело.

Також він зазначив, що білоруська сторона просить виділити кошти для рефінансування строком на 15 років. За відомостями джерела, «цього тижня питання рефінансування білоруського держборгу перед Росією буде обговорюватися на рівні керівників урядів двох країн».

Також він повідомив, що ймовірність виділення російським уряду рефінансування для Білорусі «вельми велика з урахуванням політичного рівня, на якому питання обговорюється».

Співрозмовник агентства зазначив, що на цей час «дуже вдалий» момент для обговорення питання рефінансування, оскільки зараз верстається федеральний бюджет Росії.

Оптимальним терміном отримання Білоруссю ресурсів для рефінансування джерело агентства вважає «січень-лютий 2021 року». В цьому випадку Білорусь може уникнути труднощів з виконанням своїх зовнішніх зобов'язань, як мінімум, протягом першого півріччя.

Нагадаємо, що 27 серпня Олександр Лукашенко заявляв, що домовився з президентом РФ Володимиром Путіним про рефінансування боргу Білорусі на $ 1 млрд . За його словами, в той же день прем'єр-міністр Білорусі повинен був обговорити угоду з російським прем'єром Михайлом Мішустін. Через день в Кремлі заявили, що переговори між сторонами тривають на рівні «фінансової влади».

Редактор: Люба Балашова
Показати ще новини
Радіо НВ
X