Білорусь відмовила Україні у постачанні електроенергії — експерт
Гендиректор Біленерго Павло Дрозд повідомив, що компанія не експортуватиме електроенергію в Україну. Відповідний лист опублікувала у Facebook експерт з питань енергетики Ольга Кошарна.
«Біленерго повідомляє, що з листопада 2021 року постачання електричної енергії в ОЕС України на основі раніше укладених рамкових контрактів не здійснюватимуться. Укладання нових рамкових контрактів також не планується», — йдеться у ньому.
Лист датований 8 листопада.

В Укренерго у коментарі НВ Бізнес повідомили, що такого листа не отримували.
«Ми такого листа не отримували і не мали отримувати. Ми не сторона рамкових контрактів. Це питання до учасників ринку», — заявили в держкомпанії.
Економічна правда повідомляє, що листа отримали кілька учасників ринку, зокрема державний Енергоатом.
Нагадаємо, що на тлі серйозного дефіциту вугілля Україна 6 листопада відновила імпорт електроенергії з Білорусі. Сьогодні імпорт може досягти 9200 МВт-год (приблизно 2% добового споживання). За результатами добових аукціонів з розподілу міждержавних перетинів на 8 листопада, із запропонованих системним оператором 885 МВт перетину потужність 475 МВт-год на кожну годину доби викупило ТОВ ЕРУ Трейдинг Ярослава Мудрого та Дейла Перрі, ще 400 МВт-год — ТЕТ Груп Віталя Бутенка, який раніше очолював Д.Трейдинг, та ще 10 МВт-год — ТОВ Овіс Трейд ексмера Харкова Володимира Шумілкіна. На 9 листопада 885 МВт-год потужності перетинів розділили ЕРУ Трейдинг та ТЕТ Груп — 485 МВт-год та 400 МВт-год відповідно.
В Міненерго заявляли, що ключовим стабілізуючим фактором цього опалювального сезону буде атомна генерація. Навантаження на неї буде рекордним за останні п’ять років. «Йдеться про плюс 7 млрд кВт-годин, що на 15% більше навіть від минулорічного. Таке збільшення у виробництві електроенергії дозволить знизити потребу у вугіллі на 3,6 млн тонн», — повідомив міністр енергетики Герман Галущенко.