У Білорусі ввели держрегулювання цін на продукти

7 червня 2021, 22:37

У Білорусі ввели держрегулювання цін на соціально значущі товари. Про це повідомляє пресслужба Міністерства антимонопольного регулювання і торгівлі Білорусі.

У відомстві заявили, що ухвалили рішення на тлі зростання світових цін на продовольство і прискорення річного приросту споживчих цін у країні.

«Приріст світових цін на продовольство в цілому в травні 2021 року в річному вираженні прискорився до 37,5% (28,7% в квітні), зокрема приріст цін на м’ясо склав 8,3%, молоко — 25,9%, зернові культури — 34,5%, масло рослинне — 120,9%», — сказано в повідомленні.

Відео дня

Держрегулювання цін стосуватиметься перлової крупи, м’ясних харчових субпродуктів, напівкопченої і варено-копченої ковбаси, тушкованої консервованої яловичини, тушкованої консервованої свинини, живої і мороженої риби, маргарину, часнику, солодкого перцю, розчинної кави, чорного чаю і харчової солі.

Також у Білорусі змінили підходи до регулювання цін у частині встановлення максимального розміру надбавки імпортера, оптової і торгової надбавки до 25% на сир, пшеничне борошно, сухі макаронні вироби, рис, манну і пшоняну крупи, вівсяні пластівці, картоплю і свіжі овочі.

В кінці травня 2021 року торговельний представник України Тарас Качка заявив, що Білорусь ввела режим індивідуального ліцензування на імпорт низки українських товарів: кондитерських виробів, шоколаду, соків, пива, деревно-стружкових і деревно-волокнистих плит, скляних ампул, сільгосптехніки для посіву, пральних машин і меблів. Качка назвав такі дії необґрунтованими і дискримінаційними.

У МЗС Білорусі сказали, що ухвалили таке рішення через дії України, яка нібито прагне «обмежити конкуренцію з боку білоруських виробників» і «де-факто запровадила мито» щодо певної білоруської металопродукції і колісної техніки, також щодо Білорусі діють вісім антидемпінгових і спецзахисних заходів України, через що «цілий перелік продукції підпадає під обмеження» на експорт з Білорусі до України.

Показати ще новини
Радіо НВ
X