Бідність долають економікою: Бальцерович назвав неприємним сюрпризом рішення про підняття "мінімалки"

28 жовтня 2016, 21:56
Співголова Стратегічної групи радників Лєшек Бальцерович заявив, що не був ознайомлений з розрахунками, які дозволять підняти в Україні прожитковий мінімум та зарплату в два рази до 3,2 тис грн

"Неприємний сюрприз був вчора. Я хочу сказати, що ні я, і ніхто з міжнародних організацій не знали про це, що буде збільшення на 100% мінімальної зарплати. Що ще важливо, ми не мали можливості ознайомитися з калькуляцією, на яку спирається це рішення", - цитує радника Бальцеровича Уніан.

Відео дня

За його словами, це стало другим неприємним сюрпризом від влади за цей рік. Першим стало продовження мораторію на продаж сільгоспземель.

"Я не проти того, щоб було менше бідних людей. Але бідність усувається шляхом економічного зростання, а прискорення зростання потребує прискорення реформ", - зазначив Бальцерович.

Він пояснив, що дане рішення вимагає подання безлічі розрахунків.

"По-перше, як це вплине на видаткову частину бюджету? По-друге, що буде з пенсійною системою і тіньовою економікою? (...) Це важливо, щоб рішення приймалися не раптово, а спиралися на калькуляцію, і щоб цю калькуляцію можна було назвати професійною", - пояснив він.

Раніше глава українського уряду Володимир Гройсман пообіцяв збільшити мінімальну зарплату до 3,2 тис. грн з 1 січня 2017 року. Згодом з підтвердженням цим планам виступив президент Петро Порошенко,. За його словами, це рішення є спільною позицією глави держави, уряду та фракцій коаліції.

Раніше Порошенко закликав бізнес підвищити зарплати українців. За його словами, зниження єдиного соціального внеску з початку 2016 року склало до 22%, а це в свою чергу повинно вплинути на зростання зарплат на 20-30%.

Міністр соціальної політики Павло Розенко пояснив, що підняття мінімальної зарплати не призведе до зростання цін.


22 квітня президент України Петро Порошенко призначив польського реформатора Лешека Бальцеровича представником президента у Кабінеті міністрів. Крім екс-віце-прем'єр-міністра Польщі Лешека Бальцеровича до складу групи міжнародних експертів з проведення реформ в Україні також увійшли: екс-міністр внутрішніх справ Польщі, колишній воєвода Малопольського воєводства Єжи Міллер і відомий польський журналіст, колишній депутат Сейму Мирослав Чех.

Показати ще новини
Радіо NV
X