Безпека людства залежить від кожної країни

20 листопада 2015, 10:30
PR
Владимир Костерин, глава швейцарского фонда

Владимир Костерин, глава швейцарского фонда "Сокращение рисков" (Risk Reduction Foundation) 

В рамках 70-ї, ювілейної сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй 25-27 вересня цього року в США відбувся Саміт зі сталого розвитку, на якому представники 193 країн прийняли підсумковий документ «Перетворення нашого світу: Порядок денний в галузі сталого розвитку на період до 2030 року».

Саміт ООН став знаковою подією, що позначив контури нової епохи, коли від зусиль кожної країни залежатиме результат мирного і безпечного існування людства в найближчі десятиліття.

Відео дня

Кількість глобальних проблем, з якими зіткнулося наше покоління, вимагає консолідації урядів і бізнес-спільнот в напрямку екологізації. Тому в Нью-Йорку за участю країн - членів ООН були позначені 169 показників сталого розвитку, за якими буде визначатися, наскільки країни ефективні в забезпеченні національної та міжнародної безпеки.

Важливою подією саміту став візит Папи Римського Франциска і його виступ у конгресі США і ООН, де він заявив, що природа і людство нерозривно пов'язані: «Будь-яка шкода, заподіяна довкіллю, є шкодою для всього людства». Вперше на такому високому рівні церква закликала дотримуватися прав природи і зупинити руйнівні тенденції, які ставлять під загрозу існування самої світобудови.

На думку президента Бразилії Ділми Руссефф, новий «порядок денний» вимагає глобальної солідарності, участі кожного і конкретних зобов'язань. Дискусії, які велися на зустрічі світових лідерів, зводилися до того, що поки не будуть вирішені проблеми, пов'язані зі зміною клімату, виснаженням водних ресурсів, забрудненням атмосфери і іншими екологічними проблемами, забезпечити довгострокове зростання економіки неможливо, оскільки виснаження природного «капіталу» руйнує базис для людського життя.

економічно вигідно те, що екологічно безпечно

У сфері державного управління необхідні інтегровані рішення, які дозволять системно вирішувати економічні, екологічні та соціальні питання. Одним із зобов'язань порядку денного став пункт про те, що уряди, міжнародні організації, підприємницький сектор і приватні особи повинні сприяти зміні нераціональних моделей споживання і виробництва.

Зміна клімату неодноразово називалася екзистенціальною загрозою, оскільки його негативні наслідки можуть стати перепоною для прогресу в економічній, соціальній та екологічній галузях. На боротьбу зі змінами клімату щорічно до 2020 року в Зелений кліматичний фонд спрямовуватиметься $ 100 млрд. Ці кошти будуть отримані з державних і приватних джерел. У цьому контексті особливо важливими постають міжнародні екологічні програми, спрямовані на підвищення якості та тривалості життя громадян. Зокрема, швейцарський фонд «Скорочення ризиків» сприяє екоправовій діяльності громадських організацій у країнах, що мають високі транскордонні ризики.

poster
Дайджест головних новин
Безкоштовна email-розсилка лише відбірних матеріалів від редакторів НВ
Розсилка відправляється з понеділка по п'ятницю

Таким чином, вектором міжнародної політики в найближчі десятиліття буде об'єднання екологічних та економічних цілей. Забезпечення стійкості стає новою місією бізнесу, а покарання за порушення екологічного балансу будуть посилюватися.

Актуальним пріоритетом для держави та бізнесу є скорочення ризиків і підвищення якості життя шляхом забезпечення прав громадян на безпечне й здорове середовище, стимулювання екологічного бізнесу за допомогою законодавчих рішень, а також формування економічної політики держави за принципом «економічно вигідно те, що екологічно безпечно».

Показати ще новини
Радіо НВ
X