Україна обмежує перелік пунктів розмитнення авто з ЄС

24 квітня 2022, 13:11
На митниці утворилися черги через безкоштовне розмитнення авто (Фото:bessarabiainform.com)

На митниці утворилися черги через безкоштовне розмитнення авто (Фото:bessarabiainform.com)

З 00:00 25 квітня легкові автомобілі, які ввозяться в Україну з ЄС для особистих потреб, оформлятимуться лише на декількох пунктах пропуску, щоб гуманітарні вантажі не стояли у величезних чергах.

Війна Росії проти України — головні події 3 червня

Про це повідомив у Facebook заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

Він зазначив, що на пунктах пропуску на західному кордоні стоять величезні черги через скасування митних платежів під час імпорту легкових автомобілів.

Відео дня

«Оформлення нових транспортних засобів об'єктивно займає багато часу, через що у величезних чергах цілодобово простоюють волонтери з гуманітарними вантажами — спорядженням для бійців, продуктами харчування та медикаментами. Законодавство Євросоюзу не дозволяє створювати окремі смуги для гуманітарних вантажів. Тому проблему вирішуватимемо на пунктах пропуску з української сторони», — пояснив заступник міністра.

З 25 квітня легкові автомобілі, що ввозяться для особистих потреб, оформлятимуться тільки на семи пунктах пропуску:

  • на ділянці польського кордону: Угринів, Грушів, Смільниця, Устилуг;
  • на ділянці словацького кордону: пункт пропуску М. Березний;
  • на ділянці угорського кордону: пункти пропуску Давінкове та Косине.

Він додав, що «наші партнери в Польщі, Словаччині та Румунії злегка здивовані таким активним оновленням автопарку країни, для якої весь світ збирає кошти на гуманітарну допомогу».

"Їх, наприклад, шокують промислові масштаби імпорту "для потреб ЗСУ" автомобілів класу "люкс". Для розуміння, за вісім днів після скасування мит до країни було імпортовано 14 300 (!) легкових автомобілів. У тому числі, десятки BMW X5, Mercedes-Benz S-Class, Audi Q7 2022 випуску і навіть Cadillac Escalade за 3,1 млн грн. І це лише автомобілі. Крім цього, за той же період до країни абсолютно законно, без жодних митних платежів завезено „гуманітарної допомоги“ у вигляді різних тканин — на 360 млн грн, мобільних телефонів майже — на 200 млн грн тощо. На жаль, так деякі наші співгромадяни інтерпретували ініціативу уряду про допомогу волонтерам та армії», — зазначив Найєм.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський 5 квітня підписав закон, який повністю звільняє громадян від оподаткування у разі ввезення транспортних засобів під час дії воєнного стану.

Як передбачає ухвалений Верховною Радою 24 березня законопроект № 7190, ввезення транспортних засобів звільняється від сплати ввізного мита, ПДВ та акцизного податку.

Показати ще новини
Радіо NV
X